Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A hangyákat, és a rengeteg...

A hangyákat, és a rengeteg legyet, hogy irthatnám ki a lakásból?

Figyelt kérdés
most költöztünk kertes házba számomra eddig ismeretlen volt ez a hangyainvázió mindenhol mászkálnak ,rengeteg légy is van!Fogalmam sincs mivel próbálkozzak ,hogy eltűnjenek!!!!sütőpor nem vállt be,raid hangyacsapda szintén nem,mást nem mertem használni a fiam mindent pakol,szájába vesz!A legyek ellen meg ötletem sincs!!!

2012. jún. 20. 17:46
 1/10 anonim válasza:

Légy ellen szúnyogháló vagy légyfogó ragasztócsík.Esetleg lehet kapni azt hiszem a jysk-ös újságban láttam kb.3000ft.ért ilyen elektromos rovarcsapdát.Úgy néz ki mint egy ventilátor.Repülő rovarok ellen.

A hangya már más tészta, azt nem megölni kell hanem elűzni.Nekem bevált a fokhagyma sok apró darabra vágva kitéve a küszöb elé.Bár mellé én még rovarírtóport is használtam (az én lényom még csak 3hónapos.Ő még nem mászik:))

2012. jún. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
miért ölnéd meg szerencsétlen állatokat? ők se öltek meg senkidet se. Szerencsétlenek élni szeretnének ahogy te is.
2012. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
71%
Én Bio Killt használok, gyerek mellett állítólag lehet. Ez jó a hangyákra kb. egy hétre, aztán újra kell fújni.
2012. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Úristen 2es.Te valami greanpeac-es vagy??:D Talán, mert nem akar vajas-hangyás kenyeret enni vagy léggyel dúsított ásványvizet inni.Nem gondolod?
2012. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Hát én ha iszok, utána rácsavarom a kupakot, és ha megkenek egy vajaskenyeret akkor nem 1nap után a földről eszem meg.
2012. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A hangyák nem csak a földön másznak ám....

legyek ellen a következő beválik: egy üres ásványvizes palackot kilyukasztasz 2-3-4 helyen a fele magasságában (tetszőleges). A lyuk akkora legyen,hogy beférjen a légy, mondjuk ha a hüvelykujjad befér az jó (nagy legyeknek).

A lyukakba kis műanyag csöveket (csődarabokat, pl. vízvezeték- vagy villanyszerelésből ami megmaradt) kell ragasztani, 4-5 centiseket, befelé egy centi lógjon csak, vagy annyi se.

Mi ragasztópisztollyal szoktuk megragasztani.

A kupak mellé még hajlítasz egy drótot, hogy tudjon az alkalmatosság lógni, majd öntezs bele cukros vizet, és kiakasztod valahova.

Ronda, de beválik: a légy, darázs belemegy és nem tud kijönni.

A cukros víz értelemszerűen ne érje el a lyukakat:)

Hangyák ellen nálunk nagyszerűen bevált a hangyacsapda, most hirtelen márkát nem tudok, talán Raid. Be kell tenni a szekrény alá, ott nem is zavar.

2012. jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja most látom, a hangyacsapda nem vált be.... akkor nem tudom:( gazdaboltban kellene szétnézni talán. Legyek ellen régen még lehetett kapni üvegből vagy műanyagból ilyen kis asztalra helyezhető búrás alkalmatosságot, ugyanarra szolgált mint a palack, csak némileg esztétikusabb volt (kivéve a döglött legyeket.)Bár ha a kissrác pakol, asztalra helyezhető cucc is veszélyben van, az enyém most másfél, és félelmetes hogy milyen kreatív ha valamit meg kell szerezni...
2012. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hangya ellen jó az ecet, olcsó és természetes, a gyereknek sem lesz tőle semmi baja. Szorófejes flakonba töltsél, keresd meg, hogy hol jöhetnek be, majd azt a területet két-három naponta fujd le. Légy ellen szúnyogháló, lehet kapni az öntapados kivitelt, csak a felrakásakor nem szabad nagyon feszesre húzni, inkább kicsit lazább legyen, mert nem lesz tartós.
2012. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előző házunkban a hátsó szomszéd rengeteg állatot tartott és volt nálunk is jócskán légy, még a kutyáinknak is véresre csipkedték a füleit. A legyekre árulnak permetszert is gazdaboltban. Pl. istállóban szoktak ezzel permetezni, de udvaron is jó. Körbe kell fújni a házat, ház környékét vele és csak úgy döglenek a legyek. Ezen felül azért kell a szúnyogháló az ablakokra.

Nekem a Protect hangyairtó vált be. Csatornabevezetés után elég sok hangyánk volt, gondolom felbolygatták őket. Azokban a helyiségekben tettem 1-1 db-ot (szekrény alá vagy valami olyan helyre ahol gyerek nem fér hozzá), ahol hangyák voltak. Többet élve nem találtam hangyát, csak néha pár döglöttet a csapda közelében.

2012. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,találtam bőven új módszert!nálunk is csatornabevezetés most volt,lehet akkor amiatt van ennyi hangya mert meglettek bolygatva?!a fiam 13 hónapos és nagyon kreatív,semmit nem lehet kitenni ,mert 10 másodperc és elhordja.....
2012. jún. 21. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!