Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Segítség! Milyen bogár ez? (Kép)

Segítség! Milyen bogár ez? (Kép)

Figyelt kérdés

Apró (3-4 mm) sötétbarna nem szárnyas bogarak jelentek meg a kollégiumi szobámban. Különböző helyeken bukkannak fel, elsősorban a falon. Neten nem sok mindent találtam róluk, főleg azt nem, hogy hogyan lehetne kiirtani őket.

Kép: [link]



2021. dec. 12. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tudor, tippként talán valami zsizsikre hasonlít. Az főleg száraz élelmiszerek (rizs, liszt, morzsa) környékén szeret elterjedni.
2021. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20 %-os ecet. Moss fel vele,ontsd a szekreny moge.
2021. dec. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem zsizsik, az ormányos. Inkább kenyérbogárra hajaz. Ne legyen semmiféle nyitott csomagolásban élelmiszer és a morzsákat azonnal ki kell takarítani.
2021. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonlít a kenyérbogárra, de szerintem nem az. (Lehet persze, hogy egy jó képen jobban hasonlítana...) De azért lehet valami rokona.

Ami élelmiszer lisztet vagy száraz növényi anyagot tartalmaz, azt nézd át, még a zártakat is. Kollégiumi szobában mondjuk jellemző lehet a keksz, csoki, energiaszelet, ropi, szekrényben (alatt) veszett száraz kenyér, vagy ha szoktál esetleg tésztát főzni, akkor az, stb. Még az is lehet, hogy a szomszéd szobából jönnek át, érdeklődj ott is. Ahol legtöbb van, ott van az az élelmiszer, amiből előjönnek, és ha ez ki lesz dobva, nem lesz utánpótlás.

2021. dec. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Még egy pont a kenyérbogárnak.
2021. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!