Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Bolha! Van rá valami megoldás?

Bolha! Van rá valami megoldás?

Figyelt kérdés

Párommal ideiglenesen a mamájánál lakunk,amég elkészül a házunk. Itt is és a környéken is állattartás működik, lehetetlen elkerülni a bolhákat,kb 30db csípés van rajtam összesen. 34hetes terhes vagyok. Rémélem nem, de lehet ide kell hazahoznom a babámat. Félek, hogy meg ne csípje a bolha.. van esetleg valami konnektorba dugható mütyűr vagy házi praktika, hogy ezt túléljük? Borzasztó égő, viszkető, hólyagos csípése van. Nekem is kibirhatatlan nem hogy egy csecsemőnek..

A páromat is idegesíti rendszeresen fúj kint valamit én meg bent takarítok. Befújni bent vagy az ágyba ezeket a porokat szórni nem merek a terhesség alatt.



2022. jún. 13. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Naponta többször alapos porszívózás, domestosos vagy hipós felmosás és szórjatok szét vagy 2 zsák diófalevelet mindenhol. Az ágy oldalában is!

Ez ugyan ronda lesz (2 hétig) és mindig össze kell kotorni porszívózás/felmosás előtt, de garantáltan kipusztítod a bolhákat! Kipróbálva!

2022. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Biokill
2022. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Porszívózás naponta és még az ecetes vízzel való felmosás, az előzőek is jók, plusz a házba bejáró macskára, kutyára nyakörv.
2022. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2

Leírta, hogy sem befújni, sem porokat szórni a terhesség miatt nem mer. Ez érthető is!

Ezért mondtam ezt a régi, de nagyon eredményes módszert.

2022. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

2-es vagyok. A biokill kisgyerekek és háziállatok mellett is biztonságosan alkalmazható.

Lehet bohóckodni falevelekkel, meg ecettel meg porszívóval, csak semmit sem ér.

2022. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

#5

Miért hazugtolsz meg, amikor leírtam, hogy kipróbálva?!

80 m2-es örökölt házból irtottuk ki így a bolhát, pedig ott annyi volt, hogyha beléptél, a meztelen lábad fekete lett a bolhától.

De felőlem mindenki azt csinál a bolháival amit akar, nem fogok vitatkozni.

2022. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítőkész választ! Kutya,macska nincs. Erre tyúk, disznó van..

Először mindenképp kipróbálnám az egyszerűbb megoldást, de minden opciót megtartok csak haszna legyen.

Nagyon szépen köszönöm mégegyszer!

Várom továbbra is a praktikákat.

2022. jún. 14. 02:35
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Én 34 hetes terhesen biztos nem kisérletezgetnék semmivel, hanem hivatásos irtókat fogadnék fel. Nincs már a házipraktikákra idő a baba érkezéséig!

Ilyen környezetbe nem szabad hozni egy újszülöttet, mert a bolha nem csak kellemetlen a csípései miatt, hanem rengeteg betegséget terjeszt (minimum bélférget)

[link]

2022. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem kioktatást kértem hanem “segítséget”.

Bőven elég egy ház teljes felujítása és a baba dolgok beszerzése. Valószínűleg, ha a saját házamból kellene kipusztítani ehez fordulnék.

A segítő válaszokat nagyon szépen köszönöm. :)

2022. jún. 14. 20:25
 10/10 anonim ***** válasza:

A saját állatoknál és a környezetben is érdemes lenne kiirtani a bolhákat, akkor nem tudnának honnan újak bejönni, mert úgy nincs sok értelme a szobai irtásnak, ha áradnak befelé. Pl. Piretrin por, vagy tetszőlegesen bármi alkalmas szer. Az állatok érdekében is jó volna, ezt egy rendes gazdának meg kellene tenni.

A lakásban meg nyugodtan lehet használni Biokillt.

A forgalmazó konkrétan ezt írja:

"Akár a gyerekszobában, vagy konyhában, élelmiszerek közelében is használható!"

De itt van a hivatalos biztonsági adatlapja is:

"Nem ajánlatos felhasználások

Nem állnak rendelkezésre adatok"

"Veszélyes bomlástermékek

Veszélyes bomlástermékek nem ismertek."

A szövegben a rengeteg "Nem állnak rendelkezésre adatok" mondat természetesen nem azt jelenti, hogy nem vizsgálták, hanem hogy nem találtak ilyent. A rovarölőket komolyan szokták vizsgálni, minden szempontból.

[link]

2022. jún. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!