Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi lehet ez az 1-2mm nagysagú...

Mi lehet ez az 1-2mm nagysagú kukacszerűség? Mit csináljak ellene?

Figyelt kérdés

Kb másfél hete fedeztem fel egy nagyobb kukacot az ágyamban, ami olyan 3-4mm nagyságú volt, ezenkívül az ágyam és a fal között is volt egy. Akkor kitakarítottam a szobát és ennyi volt, azonban utána újra fedeztem fel a kukacokat. Elsőnek azt hittem hogy a konyhából jönnek a falon át, azonban most már az ágyban is találok állandóan, nagyon pici 1-2mm nagyságú, feketés barnás apró kukacféléket. Már kettő rovarírtóval is probálkoztam, igaz eddig csak a padlót fújtam vele, azonban az ágyat átporszívozom, ezenkívül már magasnyomásos vízi szönyegtisztító készülékkel is lekezeltem az ágyat. Szoktam találni az ágy lábánál apró, mintha levedlett bőr lenne. Kezd elegem lenni, mert bármit csinálok, egyszerűen mindig megjelennek.

Valaki esetleg nem tudja mik lehetnek ezek, illetve hogy mit kéne csinálnom ellenük?



2022. aug. 14. 20:06
 1/5 anonim válasza:
77%
Aszalványmoly lárvája. "moly kukac"
2022. aug. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy azoknak azok fehér színűek és a fejük egy fekete pont, míg amiket én találok azok feketés-barnás színűek. Egyébként a levedlet bőrük is ilyen, csak azon lehet látni, hogy ilyen csíkósak.
2022. aug. 14. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:
4%
ágyipoloska?
2022. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

Valószínű, hogy ruhamoly lárvája. [link]

"Kizárólag a hernyónak nevezett lárva okoz kárt. Fő tápláléka a gyapjúból készült ruhanemű, de megeszi az ágytollat, a matracok szőrtömését, a filcet is. Lakásokban a padlózat repedéseibe hullott hajszálakon és törmeléken is megél. Képes megemészteni a keratin nevű, kéntartalmú állati fehérjét, amely többek közt a gyapjú, a szőr és a szaru alkotója. A megtermékenyített nőstény moly legszívesebben a fenti anyagokra, illetve az azokból készült ruhákra, kárpitokra, továbbá könyvekre, képzőművészeti tárgyakra helyezi petéit, ezek hiányában pedig különböző résekbe, repedésekbe, amelyekben mindig található valamilyen, számára alkalmas szerves anyag."


Olvass utána, hogyan lehet irtani. A porszívó és a magasnyomású nem fog rajtad segíteni.

2022. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem valami porvaféle lárvája.
2022. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!