Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Páratartalom csökkentése...

Páratartalom csökkentése panelban?

Figyelt kérdés

Emeleti panel lakásban elünk, fűtés nélkül van 24 fok nálunk, de a páratartalom, főleg éjjel felmegy 70-80%ig, napközben sem megy 60 alá. Ez szeptember elején kezdődött, azóta élénkültek fel az asztmás panaszaim és egyre rosszabb. Ceresit páramentesítőm van, de nem ér sokat.

A folyamatos fűtés csökkentené a páratartalmat? Így is melegem van egyébként, nem tudom hány fok lenne, ha fűtenék rendesen.



2022. okt. 27. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos páraelszívó többet ér, mint a "passzív" tablettás.


(Amúgy azt mondják a szellőztetés jó, bár nem tudom hogy segítene mikor kint is párás a levegő.)

2022. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Hagyj bukón legalább egy ablakot, hogy legyen légmozgás és ceresit se fog kelleni.

Max a sarkokba ahol megszorul a levegő

2022. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1

"bár nem tudom hogy segítene mikor kint is párás a levegő"

Úgy, hogy a relatív páratartalom hőmérsékletfüggő. Ugyanis minél melegebb a levegő, annál több vizet tud felvenni.

1 m3 14 °C-os levegő maximum 12,05 gramm vizet tud felvenni.

1 m3 24 °C-os levegő 21,8 grammot tud, ez a 100%-os relatív páratartalom ilyen hőmérsékleten.

Tehát ha kint 80% a relatív páratartalom, akkor m3-enként a levegő 9,64 gramm vizet tartalmaz.

Ha ez a levegő bemegy a szobába, és felmelegszik, a benne lévő 9,64 gramm víz kb. 44%-os páratartalomnak felel meg.

A Ceresit az semmire nem jó, hajítsd ki.

Ha tényleg a párától van bajod, akkor szellőztess sokat, és/vagy szereltess be páraérzékelős ventilátort, ami automatikusan szellőztet, ha felmegy a páratartalom. Persze, egy komoly párátlanító is megoldhatja a helyzetet, de akkor napi több órát kell hallgatnod a zúgását. Ezen felül, az áram sincs ingyen.

Meg még azt csinálhatod, hogy nem gyártasz párát.

A kilégzést ugye nem tudod megszüntetni :), de az megoldható, hogy csukott konyhaajtónál főzzetek, és a párát ne a szobába engedjétek, hanem az utcára. Fürdés után a párát szintén az utcára/szellőzőbe küldjétek. Ruhát ne a szobában szárítsatok, hanem ahonnan kimegy a pára.

2022. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elektromos páragyűjtő.
2022. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nalunk a konyhaban fozes kozben sokszor mar folyt a viz a szekrenyeken, a plafon is elkezdett peneszedni egy ido utan. Vettunk 2 ceresitet meg egy no name markasat is, de egyszerre a 3 szinte semmit nem csinalt. Vegul vettunk egy Trotec TTK26E paratlanitot. A fozes elejen bekapcsolom, de ha minden elkeszult meg 10-20 percig szoktam hagyni, hogy menjen. Nagyon jol bevalt, probaltam mar furdoszobaban, az egyik szomszednak is kolcson adtam, hogy probalja ki; naluk ruha szaritas miatt volt paras a levego. Vegul o is vett egyet.
2022. okt. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából a hőcserélős szellőztető lenne jó.

Árulnak olyat is amibe nem kell ventilátor.

2022. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az állandó magas páratartalom azt is jelzi általában, hogy a lakásból nem tud kimenni az elhasznált, magas CO2-tartalmú levegő. Ami a légúti betegségekre való fogékonyságot növeli.

Ezért önmagában nem megoldás a párátlanító, ha nincs mellette rendszeres légcsere.

2022. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!