Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloska? többi lent

Ágyi poloska? többi lent

Figyelt kérdés

Na hali, nagyjábol 1 éve vettünk egy kertes házat. felújítás meg ilyenek. nagyjábol 1 hete kezdődött, hogy a bokám elkezdett viszketni, pár napra rá egyre jobban, és most már a sípcsontomon piros karikák vannak (csípések)

mellékelem

[link]

[link]

[link]


Nagyon viszket, ecet használt. az ágyban nem találtam poloskára utaló jeleket szóval nemtudom, légyszí segítsetek☹️



2022. dec. 7. 01:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
dik, ez nagyon úgy néz ki hogy az tesóm :(
2022. dec. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
áhh nemá, nem merek elaludnixD
2022. dec. 7. 01:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát én se mernék. A helyedben a kádban aludnék. Nem viccelek.
2022. dec. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hangtorzító válasza:
100%

Ajjajj...láttál esetleg fekete pontszerű ágyipoloska ürüléket valahol? Simán lehet, hogy nem az ágyban lesz hanem a falon, sőt akár a magasban egy polcon (koliban volt nálunk, a polc mögött ami a falra volt felfúrva kb 170cm magasra, és mögötte a fehér falon)?

A csípés gyanus, nekem egy sorban volt mindig egymás után több.

Ha beigazolódik hogy ágyi poloska akkor nálunk az oldotta meg, ha máshol aludtunk és télre nyitva hagytuk az ablakot. A hideget nagyon nem kedvelik.

Nagyon drukkolok hogy ne ágyipoloska legyen!

2022. dec. 7. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én szerintem is a fürdő szobába költözzé be az éjszakára, bár nálunk ott a zuhanyzó felett vannak nagyon durva penészfoltok és abból szokott éjjelente kimászni valami.
2022. dec. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fekete Protect.

Ágy legeldugottabb zugaira, hátlapjára, körzetében három méteres távolságon belül minden zugra, résre, mélyedésbe. -Konnektornál azért óvatosan!

Ne lélegezd be közvetlenül, - mert ha jól tudom, idegméreg!

Ha jól emlékszem 7-10 nap a "megújulási", szaporodási ciklusa és öt - fejlődési - alakja van. A hím példányoknak igen nehéz "megnyomkodni a hátát", - mert eléggé szaporán futkároznak. Elsődlegesen a nőstény populáció kiirtására van esélyed, mert azokat minden különösebb gond nélkül el lehet kapni - és át tudod küldeni azonnal a túlvilágra.

NE bombázd szét az ágy környékét, mert csak széjjel zavarod őket - és sokkal nehezebb lesz kiirtanod ezáltal őket!

Világos színű ágyruhán nem éppen gusztusosak a lenyomataik, de sokkal jobban nyomon tudod követni az eseményeket.

Súllyal éjjel 02:00-04:00 óra között élik világukat, - akkor járnak a "kútra" (vért szívni, mert ez kell a szaporodásukhoz)!

NE kapcsolj villanyt, amikor átnézed az ágyat és környékét utánuk, mert akkor sunyin elbújnak! Sokkal hatékonyabb egy telefon ledlámpája, - mert klasszisokkal kisebb az esélyük sunyin elbújni, ha hirtelen kapják direktben a fényt. A test melege és az emberi test, izzadtság szag, amire mozdulnak. -Építhetsz részükre hőcsapdát pokróccal, - ha okosan teríted le vele az ágyat, akkor a saját ösztöneik áldozataivá tudsz tenni számos példányt (azzal, hogy beszorulnak alá, miközben egyre lázasabban küzdenek az őket életető vér forrásáért)! A női vért sokkal jobban szeretik, mint a férfiakét - többek között azért is, mert fárasztó nekik a szőrszálak között lavírozás! Öt hónapot küzdöttem azért, hogy ki tudjam irtani őket, - amelyhez elképesztő kitartás és következetesség kellett. Az alsó szomszédomtól sikerült beszerezni, - a radiátorcsövek mellett meneteltek fel hozzám... Az ágyi poloska esetében következetesen érdemes betartani azt a szabályt, hogy akármelyik alakjában is találod meg, irgalmatlanul ki kell irtani, meg kell semmisíteni! Ügyelj olyan helyekre is, mint függöny, karnis, rolóház, légkondicionáló berendezés és tartozékai, éjjeli szekrény! Minden felesleges kütyüt zsákolj be, ami ott volt a környékeden és légmentesen zárj le minimum fél évig, - mert képesek akár fél év után is "feléledni"! Amit pedig kénytelen vagy elől hagyni, azt próbáld meg műanyag, fedeles, lezárható és le is zárt dobozokban tárolni, ha megoldható! Az újra fújás észszerű időközét el tudod olvasni a Protect használati utasításában!

Sok sikert!

2022. dec. 7. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a választ. Sajnos semelyik fürdöbe nem tudnák beköltözni, mert még semelyik nincs kész. csak hétvégen kezdik el csinálni. azért a hidegbe nem lenne egézséget befeküdni. az ágyban nem találtam semmilyen fekete ürüléket, és egyébként az ágyat ís 1 éve vettük, a konektorban meg nehezen tudtak volna elbújnj, mert csak a konnektor doboza van fent (sajnos). köszönöm szépen a segítséget, átnézem az egész szobát, és majd jelentkezem.❤️❤️
2022. dec. 7. 07:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Ózon kezeléssel ki lehet irtani.

De az ágyat matraccal együtt vagy dobd ki, vagy tedd 6 hónapra olyan helyre ahol nem talál vért.

2022. dec. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ez remélem nem az. a kád a házban volt, és utoljára én használtam. az én szobámban. [link]

[link]

2022. dec. 7. 20:10
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Ez szerintem nem. Én azt tanácsolom, ne kezdj magánakcióba, hívj szakembert. Nekem 2 permetezés megoldott mindent, se zsákolni, se más ilyesmit nem kellett. Ez júniusban volt, azóta sem jött vissza.

Nagyon nehéz, de maradj az ágyban, mert ezek a kis genyók mennek utánad, akár a másik szobába is. Fontos, hogy nem szabad megvárni a teljes elszaporodást. Mikor szakikat hívtam, én egy élő példánnyal sem találkoztam, de az irtás után döglöttekkel igen.

Szaki! Igaz, nem olcsó, de még mindig olcsóbb, mint végül kidobalni mindent.

2022. dec. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!