Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » LÓTÜCSÖK ellen melyik a leg...

LÓTÜCSÖK ellen melyik a leg jobb talajfertőtlenítő, amit lehet kapni?

Figyelt kérdés
lótücsök

2023. jún. 17. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemastar (nematóda).
2023. jún. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbálkoztam már nematódával, a forgalmazó növényvédelmi képviselőjével előtte megtárgyaltam a felhasználás pontos módját.

Hát annyi lótetű soha az életemben nem volt még, mint abban az évben... Pedig már igen régóta kertészkedem... Látványosan megugrott a számuk.

Nagyjából egy hatásos talajfertőtlenítőt ismerek, a Szerbiából beszerezhető Radar (más néven Galition) nevű szert.

Ha nem akarsz tízezreket rákölteni, meg az egész kertedet beszórni méreggel, akkor meg vegyél Arvalint. (Nem tudom, van-e még 10 dekás, ha van, az is elég.)

Ebből a földfelszínre is lehet elszórni, ahol nincs olyasmi, amit hamarosan fogyasztasz. De a lényeg, ami fárasztó és munkás, ám a leghatásosabb, miközben olcsó: egy héten kétszer menj végig a kerten (lehetőleg reggel), és ahol friss lyukat látsz, tegyél bele 2 szem Arvalint. Főleg eső után látni, hogy hol van új lyuk. Nekem így sikerült minimalizálni a számukat. (Persze, a szomszédból folyamatosan jön utánpótlás, de szinten tartom a számukat, nem szaporodnak el.)

2023. jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es: egyáltalán nem mindegy, hogy melyik fonálférget használják, a Nemastar kifejezetten lótücsök ellen van (és még a bagolylepke hernyóit is kinyírja). Lehetetlen, hogy ne használjon és szaporodjanak tőle a lótücskök.
2023. jún. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jók a mérgek is , de a mosószeres víz az nagyon jó és olcsó.

Ahol kifúr oda önteni kell és menekül kifelé nagyon gyorsan.

2023. júl. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a 4- es től kérdezném, milyem mosószerre gondolt?
2023. júl. 1. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:
24%

A sima mosogatószeres víz, és nem kell sok bele még annyi se mint a mosogatásnál.

Hatásosabb mint a méreg.

2023. júl. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!