Kezdőoldal » Otthon » Kert » Picador talajfertőtlenítőt...

Picador talajfertőtlenítőt hogyan tudom úgy kiszórni a földre, hogy biztosan maradéktalanul a talaj alá tudjam gereblyézni (juttatni)?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 27. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy próbálkozol, aztán ha kimarad, akkor még egyszer átmész a földön. Erre nincs semmi speciális módszer kis területen.

Ne gereblyézd, ha megoldható, hanem rotával menj át rajta.

2021. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Volt nálam rota, de már visszavittem a tulajnak.....(maradt a gereblye)

Köszi a választ!

2021. ápr. 28. 10:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Szórtam a földre NPK...(15-15-15) műtrágyát (granulátum). Azt is be kell juttatni a föld alá, vagy maradhat a föld felett?
2021. ápr. 28. 10:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen kötésben van a hatóanyag. Jobban jársz, ha beforgatod, mert szabad levegőn némely típusból 2-3 nap alatt feloldódik és elpárolog a nitrogén nagy része. Mivel én se vagyok annyira nagy vegyész, hogy el tudjam dönteni, melyik milyen, ezért mindig közvetlenül rotázás előtt szoktam a műtrágyát kiszórni, amikor már ott áll a gép a föld szélén.
2021. ápr. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2021. ápr. 29. 09:58
 6/7 A kérdező kommentje:
A nitrogén az, amit pisiléssel lehet pótolni (?)...mert akkor majd megoldom...fokoznom kell a sörfogyasztást (pedig a vesekövem miatt így is evidenciában tartom a napi kettőt....legalább nem vész kárba a hatóanyag). (Egy kanna vízbe 'belecsövelek' aztán azzal öntözök. Még nem csináltam ilyet...de talán majd most....
2021. ápr. 29. 10:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, nitrogén van benne legtöbb, de sok más anyag is.

[link]

2021. ápr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!