Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A teraszunkat minden ebédnél...

A teraszunkat minden ebédnél és vacsinál megtalálja 1-3 darázs. Mit tehetünk ellene?

Figyelt kérdés
Nem találjuk a darázsfészket. Csak úgy jönnek. Mi lehet a megoldás arra, hogy ne jöjjenek?
2023. aug. 18. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1-3 darab nem sok, lehet sima kósza darazsak. Amúgy figyelni merre szállnak el, és megtalálni a fészket, ha arra van tényleg. Ilyenkor lefújjátok, vagy valami? Ha nem, akkor lehet ugyanazok jönnek vissza.
2023. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Minden nap jönnek. Elkapjuk őket pálinkáspohárral. Aztán KO.

Mindig újak jönnek. Hol jobbról, hol balról.. Bosszantó.

2023. aug. 19. 08:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor van egy feszek a kozelben. Figyelni kell hova/honnan szallnak ki/be.
2023. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Megszokod. Ha nem cseszegeted, ő se fog téged.
2023. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es. Van 3 gyerek a legnagyobb 6 éves. Persze. Megszokom. Te szokd meg..
2023. aug. 19. 19:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Bárhol esztek a teraszon nyáron, főleg nyár végén, mindenhol megtalál pár darázs. Nem biztos, hogy nálatok van a fészek, messziről odajönnek a szagra.


Ha zavar, egyetek bent. De ha kint is esztek, a gyerekeknek nem lesz baja. Ne kalimpáljanak a kezükkel, ha odaszáll a rovar, ezt hasznos megtanulniuk, mert sokszor, sok helyen találkoznak majd darázzsal. Alapesetben ez az 1-3 példány csak enni jár oda, nem támadni.

2023. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak a fészkek megtalálása a reális lehetőség. Minden épület, melléképület padlását végig kell nézni reggel, mikor még lusták, és lefújni őket. Ezzel lehet csökkenteni a számukat.

Én idén már vagy 30 fészket lefújtam, darazsak mégis vannak bőven. Mivel a szomszédságban is sok fészek van, és ott nem irtják őket. De azért mégis kevesebben vannak így, hogy legalább nálam nincsenek.

A csapdázással lényeges eredményt nagyon ritkán lehet elérni. Szőlő miatt próbálkoztam mindennel, amit a neten említenek, de pár darab esetleg belemegy a mindenféle csapdákba, a többit nem érdekli semmi.

Eredményesen csapdázni kétféle helyen lehet: 1. ahol nincs az égvilágon semmi olyasmi, amit megennének, így kénytelenek belemenni a csapdába. 2. olyan helyen, ahol valami nagyon erős és vonzó illat van, a darazsak mégse férnek hozzá, így meg vannak veszve, és bármilyen pótlólagos anyagra (csapdára) rámennek. Így pl. méhészeteknél is jól össze lehet fogdosni őket. De családi ház mellett, az nagyjából esélytelen.

Azt amúgy jól írta a 4-es, hogy nem kell tőlük félni. Én szőlőt szedni néha szó szerint ezer darázs közé megyek be, zümmög minden, de mivel fészkük nincs ott, így nem foglalkoznak velem. Ha egy adott fürtön ül pár, és nem akarom így megfogni a fürtöt, nehogy támadásnak vegyék, akkor kézzel előbb lelökdösöm őket. Még soha egyetlen egy se csípett meg ebből kifolyólag. Az megesik, hogy kicsit felháborodnak, és ijesztésképpen közel repülnek hozzám, de komolyan soha nem támadnak, inkább elmennek másik fürtöt keresni. A lódarázs az kicsit rámenősebb, az néha egy percig is ott zümmög körülöttem, de az se csípett még meg soha. (Ma is kesztyűvel kaptam el egyet, ami a körtét ette. A normál darazsakat kesztyű nélkül szoktam, régebben legalább ezret fogtam meg így. Elkapom, és miközben a földre dobom, hogy rátapossak, kicsit összenyomom, hogy ne tudjon azonnal felszállni. Csak ezt a sportot abbahagytam, részben mert időigényes, részben meg mert minden 2-300 közt volt egy, ami gyorsabb volt nálam, és megcsípte az ujjam.)

2023. aug. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én augusztus-szeptemberben nem próbalkoznék a fészkek keresésével és lefújásával, csak azért, hogy megoldódjon a teraszon evés. Ilyenkor szaporodnak fel létszámban, és ha a fészküket bántják, életveszélyesek tudnak lenni. Ha nincsenek fenyegetve, akkor el lehet lenni velük, ahogy a 7-es írja.


Télre a fészek kiürül, a darazsak védett helyekre egyenként elbújnak átvészelni a telet. Ilyenkor lehet megkeresmi és felszámolni a fészket (jan-már között). Sokszor a padláson van a fészek.

2023. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Na a stílus kificcent. Vározsbú kiköltözöttek vagytok mi? :D

Vidéken mindenhonnan csak a veszedelem fenyegeti az emberiséget!

Fúúúú 3 darázs micsoda armada, legyilkolnak mindenki!

2023. aug. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8

Télen már felesleges felszámolni a fészket, lévén, hogy a lakók elpusztultak, a fészek üresen áll. A darazsak már nem fogják soha többet használni, minden évben újat kezd építeni az egyedüli áttelelő, a királynő.

A darazsak nyáron is csak akkor támadnak, ha meleg időben túl közel megy a fészekhez az ember. Reggel teljes biztonságban lehet dolgozni, én pár hete mentem végig a padlásokon egy flakon légyirtóval, ahogy minden nyáron szoktam. A garázspadláson fél méterrel voltak a fejem felett a fészkek, ott gyorsan átbújtam alattuk, hogy magam mögé fújjak, továbbhaladva ne a fejemre potyogjanak a lehullók.

Még ilyen kánikulai időben is reggel 8-ig teljesen biztonságos a dolog, ha nem csinál hülyeséget az ember. Hűvösebb időben 9-ig is lehet. A darazsak nehezen ébrednek, és reggel nem fognak csak úgy rárepülni az emberre, mint egy forró délutánon. Legalább ezer fészek megsemmisítése után el lehet mondani, hogy van némi tapasztalatom.

Annyi, hogy érdemes hosszú ujjú inget és hosszú nadrágot, meg sapkát viselni, hátha ránk esik egy lefújt darázs. Ami mondjuk nem annyira veszélyes, ha nem vagyunk allergiásak, de ijesztő.

Csak annyira közelítjük meg a fészket, hogy a légyirtó sugara éppen elérje a fészket, utána azonnal hátrébb lépünk legalább 1, de inkább 2 méterre a fészektől. Kisebb fészekre elég 2 másodpercig fújni, rá és mögé is, mert mögötte van a több darázs. Kb. 2 perc után le lehet lökni a fészket valami bottal, és rálépni, hogy a bábok már ne keljenek ki.

2 esetben nem szabad reggel se túl bátornak lenni: ha vastag falban van a fészek, és nem csak egy kis lyukon át tudnak kijönni a darazsak, valamint talajba készült darázsfészek esetén. Ott éjszakára is megmarad a meleg, és már reggel is fürgék a darazsak. Volt már dolgom pár ilyennel, az egyik földben lévőt ki is ástam, volt kb. 7 szintű lép, összességében mint egy focilabda.

2023. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!