Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit lehet kezdeni az ágyi...

Mit lehet kezdeni az ágyi poloskákkal? Meddig élnek?

Figyelt kérdés
Sajnos megjelentek nálunk az ágyi poloskák. Egyre több fájdalmas csípés lett rajtam, férjemen csak 1-2, a gyereken semmi. Az orvos azt mondta, hogy szerinte ágyi poloska csípés, képek és a tünetek alapján én is arra gondoltam. Mivel nagyon durva rovarfóbiám van és kisbabank van elkoltoztunk a házunkbol már 4 hónapja. Raktunk ki monitoring csapdákat, de abba nincs még egy darab se. Többször is kapcsoltunk ózongenerátort. Most hívni akarunk írtót is, biztos, ami biztos. Karácsony körül vagy tavasszal haza akarunk költözni. Mennyi az esélye, hogy meg akkor is lesznek túlélők?

2023. okt. 26. 16:58
 1/8 hypno ***** válasza:
100%

Az ágyipoloska kizárólag embervérrel és éjszaka táplálkozik mint a vámpírok.

Ha nincs amit egyen éhenhal...

Egy lakásban csak azokban a helyiségekben fordul elő, ahol aludni szoktak.

Pl Konyhában, vagy fürdőszobában nem.


Hívjatok szakembert.

2023. okt. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ózongenerátor remek ötlet volt. Nem is értem, ha alaposan kifertőtlenítettétek vele a házat, miért nem tértek vissza azonnal?

4 hónapja albérletben dekkoltok? Szerintem az kicsit drága szórakozás, miközben üresen áll a saját lakásotok.

2023. okt. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Rögtön szakemberrel kell kezdeni.

1-2 kezelés biztos siker.

2023. okt. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ágyneműben, ruhában megmarad sajnos. Ismerősömnek is visszatért az ózonozás után, csak úgy tűnt el, hogy matracot cserélt, az ágyneműket meg a ruhákat meg nagyon magas hőfokon mosta vagy kidobta.
2023. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha nincs senki a házban akkor nem nagyon mozgolódnak, csak várnak.


Karácsonyig szerintem kevés idő, akár egy évig is élhetnek, ha nincs senki a házban.

2023. okt. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kollégiumban volt. Szakember lett hívva, a szobát elgázosították. Pár nap múlva lehetett visszamenni, mindent ki kellett mosni utána és egy ideig még érződött a vegyszer a szobában, viszont egy darab poloska sem maradt, hatásos módszert alkalmaztak.
nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer vagy háromszor kiírtottam volna ezeket ecettel és illóolajjal, de szomszédtól folyamatosan jöttek át. (Illetve rovarírtót is bekevertem.)


Egyébként az is baj, hogy táplálkozás nélkül képesek lehibernálni magukat fél évre. Emellett beeszik magukat és bepetéznek fakeretes matracba vagy ágyba. Nem az ágyneműkkel van a legfőbb probléma. :/

nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, akkor k.b. 2 évig élnek. Viszont ha a populáció ellen semmit sem tesz az ember, akkor igazából halálosan elszaporodnak és az már nem csak 2 év. ^^"" V.sz.l. drága szomszédom ilyen.
nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!