Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Csupasz csiga a fürdőszobában?...

Csupasz csiga a fürdőszobában? Hogyan? Honnan?

Figyelt kérdés

Az előbb kimentem a fürdőszobába, és icipici meztelen csigákat láttam meg a padlón. Tényleg nagyon aprók, 1 cm-esek sem voltak.

Hogy kerülhettek be? Főleg többen? Vagy valahogy bent keltek ki?

Azt sem tudom, hogy kell mondani, lehet nem ez a jó szó, nem értek a csigákhoz.

Lassan 40 éves vagyok, és bár vidéken élek, szerencsére nálunk sosem volt meztelen csiga. Azt hiszem, életemben először idén láttam meztelen csigát. Pedig a szomszéd városban élő kolléganőmnél nagyon sok van, csak néhány km, de nálunk soha az életben nem volt.

Most valahogy bekerültek, de hogy? Rákerestem itt is. Szerintem nincs rés a falon. Zöldséget sem hoztam be, meg semmi ilyesmit a kertből. Esős nap volt ma. Az ablakon van szúnyogháló.

Tényleg halvány lila gőzöm sincs, hogy kerülhettek be, de nagyon nem szeretném, ha elszaporodnának. Ha valakinek van tippje, trükkje, bármi segítő infója, megköszönöm.



2023. okt. 28. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meztelen csiga mindenhol van, legfeljebb nem a lakásban.

A csatornából nem tudnak jönni, már csak a minden vizes szerelvényben lévő vízdugó miatt se.

A szúnyogháló széle mellett lehet olyan rés, amin befér ilyen kicsi csiga. Szoktak falra mászni, főleg esős időben, de hogy sok példány is betévedjen, az valószínűtlen. Valamilyen tárggyal nem vittétek be? Lehet, hogy már két héttel ezelőtt, csak eddig el voltak bújva.

2023. okt. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem mostad fel a lakáson kívül mondjuk a beton vagy más járólapos részt? Nem biztos, hogy észrevehetőek azon, különösen, ha a színük is hasonló.


Vagy esetleg valami ruhadarabot kint hagytál, arra felmásztak és a szennyesbe betetted.

2023. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nálunk volt olyan, hogy a fán lógó felmosóbot fejébe mászott bele felnőtt példány, ezért is fontos, hogy az ott ne érjen le a földig. Azzal is bevihettél kicsiket, ha letetted valahol. De akkor a valahol a kertben van az "anyjuk" is, és fontosabb lenne azt/azokat likvidálni, ha nem akarsz szaporulatot. Majd tájékoztasd a válaszolókat, hogy mire jutottál.
2023. okt. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Bementek hozzád fürdeni. És teljesen érthető, hogy levetkőztek.
nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó :D


Nekem is eszembe jutott a szúnyogháló környéke, de az gumiszalaggal le van biztosítva mindenhol.

2-3 napig tartott a dolog, azt gondolom, a múlt heti nagy esőnek lehetett köze hozzá. Nem tudom teljesen biztosra mondani, de mindig figyeltem, hol vannak, és mindig a wc-kagyló körül, attól alig pár centire voltak.

Körbenéztem, és az a szilikon, ami a kagyló aljánál van, elöregedett, és már nincs is ott mindenhol. Azaz nincs tömítés mindenhol, a wc találkozik a padlóval. Szóval mégiscsak azt gondolom, hogy valahogy onnan jöhettek fel, a szennyvízakna irányából, legalábbis jobbat nem tudok.

Most megint szakadt az eső egész nap, figyelni fogom, megjelennek-e újra.

nov. 3. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!