Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloska esetén csak az...

Ágyi poloska esetén csak az ágyneműt kell mosni baziforrón, vagy a paplant is? Ha igen, a paplant hogy mossam?

Figyelt kérdés

Az ágyneműn látszik 1-2 fekete pötty, azt mindenképpen mostam, 95 fokon, hadd hulljon a féregje. Sztem nincsenek sokan, mert csípés nincs, de petéket, meg "fiatal bogarakat" láttam.


A paplant mossam? Az ágyneműhuzatom nem gombos hanem cipzáros, de azért én így is kellőképpen elhányom magam, inkább kimosnám a paplant is. Azt se tudom hogyan lehet, nem szeretném se a paplant tönkretenni, se a mosógépet (albérletben vagyok).


Hogy lehet tisztítani a paplant? Vagy felejtős, kuka az egész, és új kell?

Itt a közelben van egy önkiszolgáló mosoda, de nem vagyok előrébb, ugyanúgy fogalmam nincs hogy kell kezelni a paplant...


nov. 5. 13:48
 1/8 anonim válasza:
100%
Én elvittem mosodába (bogarak nélkül), bár ágyi poloskánál nem tudom mennyire menő végigfertőzni a többiek cuccait is, hát passz...
nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, semmiképp se szeretném továbbadni senkinek.
nov. 5. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Hmm, legutóbb koleszba volt ilyen probmémám, az elég traumatikus volt.



Én egy hétre (asszem ha jól emlékszem, ennyi az szaporodási ciklusuk) elmennék hostelbe lakni. Vennék új ruhákat, hogy tuti ne jöjjeneknvelem. Aztán hívnám a rágcsálós és rovarirtó céget, akik nem csak az ágyat oldják meg, de az egész házon átmennek.


Mert sajnos az ágyi poloska nem csak a ruhákba meg az ágyakba, de minden másba is belemegy. És ha egy túlél, az egész infesztáció indul újra.


Fontos, hogy NE nyisd vagy vágd fel pl székek, ágyak, kanapék kárpitját, mert ha van rajta nyílás, belemennek és még rosszabb lesz.

nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
HA, valóban ágyipoloska, akkor 1 kanna gázolajat locsolj szét, és gyújtsd fel a szobát! Másképp ki nem irtod.
nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező mosni, szárítóba rakni is elég (persze jó melegbe és hosszú ideig)
nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a 3-as, az rovarirtás szempontjából semmi, ha az ágyneműt rovarmentesíted. A teljes szobában bárhol lehet poloska. Amennyiben biztos vagy benne, hogy róluk van szó, hívj rovarirtó szakembert. Aztán ha már nincs állatkád, na akkor takarítsd el a nyomokat.
nov. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak csípéseid, vagy másnak aki egy háztartásban él veled?


Mert ha igen, akkor mindenki költözik ki, az egész teret lekezelni, aztán mindenki vissza. Más lóf@szt nem ér sajnos.



Vegyél 2-3 öltözet új cuccot, házon kívül vetközz és zuhanyozz le, és tényleg mindent vegyél át, alsónemüt is. De az új cuccokba már ne menj be a lakásba mielõtt a rovarirtók legalább kétszer át nem mentek a házon.


Ha babakocsi, tolószék, gyerek plüssei, a kutya ágya, ülõgarnitúra, egyéb ilyen textil dolog van, sajnos azt is át kell kezelni.

(Kórházból meg kéne kérdezni, hogy van-e olyan fertõtleníthetõ tolószék nekik, amit erre a célra kölcsönadnak... egyébként passz hogy oldod meg)

nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

1 hétig nem voltam itthon, tegnap jöttem, este vettem észre. Másik szobában aludtam, miután mindent kivasaltam, ami rajtam volt.

Holnap szakembert hívunk.

A csöveknél bazinagy rések vannak (miért is ne), sztem ott jött át.

Úgy tűnik az elején vagyunk még a dolognak, de innentől kezdve midnenemet keményen vasalni fogom.

Remélem szakemberrel sikerül kinyírni őket!

Köszönöm a válaszokat!

nov. 5. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!