Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ki a felelős az egérért?

Ki a felelős az egérért?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom, amit lomtárnak használok, meg néha dolgozok benne. (Most éppen villanyt szerelek, de elég sokféle munka kell még ahhoz, hogy lakható legyen) A szomszédok (sorház) panaszkodnak, hogy megjelentek az egerek még az emeleten is, és hogy szerintük tőlem jönnek. Meg fenyegetnek az ÁNTSZ-szel. Én nem tapasztalok egérre utaló nyomokat (pl. nem rágták szét a fotelt vagy ilyesmi), de nem kizárható, hogy valahol ott vannak a lakásom feletti zugokban. (Van sok ilyen hozzáférhetetlen hely, pl. a plafon és a padlásfödém között van egy 20 centi légrés, a manzádtető üregeiben is van egy csomó búvóhely, ráadásul ezeken át tudnak közlekedni a lakások között.


Ehető dolog nincs a "lomtárban", tehát kaját csak a szomszédoktól vagy a mezőről (város legszélén van) tudnak szerezni. Ha csapdákat teszek ki, akkor lehet hogy belerohad az egér, mert lehet hogy csak 2 hét múlva tudok legközelebb arra menni.


Azt mondják, miattam van, mert régebben nem volt egér. Ez igaz, de régebben (már vagy 15 éve az enyém) voltak macskák a környéken, én inkább ezzel hozom összefüggésbe az egerek megjelenését.



dec. 18. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tom
dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Idén mindenhol rengeteg egér van! Ez országos probléma.
dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy sok az egér nálad és szerinted tőlük jönnek, fenyegesd meg őket az ÁNTSZ-el (ami egyébként már NNGYK vagy mi).
dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én ultrahangos riasztót használok, nálam nincs egér. A szomszédok pedig nem érdekelnek etéren. Azóta nyestek sem mászták meg a kocsit.
dec. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Találtak valakit akit lehet szidni. Te nem voltál ott a rögtönzöt "közgyűlésen" és nem tudtad megvédeni magad, úgyhogy te vagy mindennek okozója. Még az inflációt és a háborúkat is rád fogják fogni ha van köztük néhány vérnagymama akinek nincs jobb dolga mint jobbnál jobb baromságok kitalálása.

Ha van villany, akkor a riasztó jó lehet. A csapda nem, mert tényleg beledöglik az nem jó. Ha nincs kaja, akkor biztos nem a te ingatlanod a főhadiszállásuk.

Tegyél be riasztót, mutasd meg valamelyik mamzinak hogy vigye el a hírt az utcában hogy te megtetted amit ember meg tud tenni, aztán keringesd le. Amikor kétpofára tömi a hókiflit meg a zserbót, akkor ne hullassa el a morzsát!

dec. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 Milyen ultrahangos riasztót ajánlasz? Van pl. ez a videó: https://www.youtube.com/watch?v=MkrWrRoastY

amin azt kellene látni, hogy megriadnak, de nekem úgy tűnik, hogy egy idő után unják magukat a ketrecben és keresik a kijáratot.


Ez működni látszik, de a kommentek szerint csak addig, amíg meg nem szokják: https://www.youtube.com/watch?v=ZKsNIGfnsYU

dec. 18. 23:03
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

#6 Az ultrahangos riasztó nem ér semmit! (Max egy rövid ideig)


A 4-es esete valószínűleg véletlen egybeesés.

dec. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem is azért kell az ultrahangos hogy érjen valamit, hanem hogy be lehessen fogni a szomszédok pofáját valamivel.

Akár a kérdezőnél vannak az egerek, akár nem, kajáért úgyis a lakott házakba fognak menni, ott meg majd megfogdossák őket.

dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szomszédomnál van egy csomó használaton kívüli tetőcserép, az alatt szoktak fészkelni az egerek. Lakott ház mellett. Onnan tudom, mert látom, amikor a macskám összefogdossa őket. Most akkor jelentsek fel mindenkit, akinek van egy farakás vagy bármi az udvarán, ami alkalmas fészkelőhely az egereknek? 🤔
dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4 vagyok

Ilyet vettem: [link]

A padláson van, kb a ház közepén

dec. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!