Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha valaki elesik előttünk a...

Ha valaki elesik előttünk a járdán és kitöri a lábát, ki a felelős?

Figyelt kérdés

Elég rossz előttünk a járda (családi ház).


Ha havas/jeges, és nem csinálok vele semmit, majd az arra sétáló egyén elesik, és baja lesz, akkor én leszek a felelős. Na de mi van akkor, ha a járda állapota rossz? Be kell jelentenem?


2022. aug. 17. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

igen, be kell jelentened! Sőt, a kerítésen fel kell tüntetni, hogy a járda veszélyes!


A havas, jeges járdát(ha rossz, akkor is) először is seperni kell, majd sózott kvarchomokkal alaposan felszórni(a kvarc-szóróhomok télen-nyáron kapható)aki ennek ellenére elesik, az már nem a te hibád, nem a te felelősséged.


Sőt...lehet a járda mellé kapaszkodót is csinálni, vagy a kerítésre erősíteni. A civilizációval bizony sok a baj.

2022. aug. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan előtti járdaszakasz tisztán tartása a tulajdonos kötelessége, de újraaszfaltoznod természetesen nem saját kezűleg kell. Jégmentesíteni kell, a társasházunkat egyszer megpróbálták megbüntetni, amiért nem volt már rögtön a hóesés közben(!) letakarítva a járda.
2022. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

"Be kell jelentenem?"


Én bejelentettem, 3-4 hét múlva egyszer csak megjelent két jómunkásember zsákos betonnal és egy betonkeverővel, rábetonoztak. Amúgy egész jó lett.

2022. aug. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1/1986. (II. 21.) rendelet 6. § (1) alapján köteles vagy tisztán tartani az ingatlan előtti járdaszakaszt. Ha nem tiszta, pl. jeges, akkor minden ebből adódó felelősség (anyagi is) a tiéd.

De ezen kívül más közöd nincs a járdához, mert nem a tiéd, és kizárólag a takarítás felelőssége van rád terhelve az említett jogszabályban. Ha töredezett, az egyedül az önkormányzat - mint tulajdonos - felelőssége.

Csak rajtad áll, hogy érdekel-e az állapota, bejelented-e.

Engem pl. érdekel, mert ameddig töredezett volt, nehéz volt a havat letúrni. Most viszont csak úgy siklik rajta a hólapát...

2022. aug. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
0%
A tulajdonos, ha nem jégtelenit.
2022. okt. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!