Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan irthatnám ki a hangyáka...

Hogyan irthatnám ki a hangyákat? (lent)

Figyelt kérdés

tettem le protect hangyaírtó szert, de úgy érzem, az kevés. 2-3 hangya mindig van a kis dobozban, de ettől nem lesznek szerintem kiírtva. próbáltam már kifigyelni, honnan jönnek, milyen útvonalon járnak, de egyszerűen nem találom. Sötét szőnyeg van a szobában, és régifajta padló, kb. 3-4-5mm-es résekkel a deszkák közt. Bármelyik padló közt lemennek, ha megijednek. kb. egy hete vannak. Van valami jó házi praktika?

Semmi ételmaradék nincs az asztalon, de amióta itt ülök a gépnél, kb húsz perce, már a 29. hangyát nyomtam oda az íróasztalon.

Segítsetek, mit tehetnék?



2012. ápr. 14. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos kiírtani nem tudod őket...


Nagyon-nagyon-nagyon alapos porszívózás (ha van ismerős, akinek van valami bitangerős gépe, vagy szőnyegtisztítója) hogy minden morzsa a szőnyegből eltűnjön az első lépés.


Aztán rászoktok, hogy kenyér zacskóban (ha nem ott lenne) vagy zárható dobozban, minden ehető zárható dobozban (tehát ne maradjon elől liszt, nagyon vigyázzatok a szóródó morzsára, cukorra, bármire, ami ehető).


Ha sikerül eléggé kajamentes környezetet tartani, akkor eltűnnek a hangyák is, hiszen azért vannak ott, mert találnak kaját. Ez az egyetlen megoldás, méreggel semmitsem fogsz elérni.

2012. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Borax + porcukor felesbe, vonulási útvonalukra, kis kupacot, 1-2 napig szaporodnak (behordják), majd pár nap múlva eltűnnek...
2012. ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha fáraóhangyáid vannak kemény csatát fogsz vívni velük,ha nem akkor sikerülni fog.Én Buvatox talajfertőtlenítővel irtom őket,de a Fáraóhangyákat nem tudom mert nem találom a fészküket.A borax ennél a hangyatipusnál nem működik.
2012. ápr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Ha megtalálnám a fészküket, vagy valami főbb vonulási útvonalukat, sokkal könnyebb lenne, de nem találom, bárhol feljöhetnek a padló közt, és ott hozzájuk sem tudok férni!

Nagyon elegem van már belőlük!

És az ecet, sütőpor, hagyma??

2012. ápr. 15. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!