Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan irthatnám ki a hangyákat?

Hogyan irthatnám ki a hangyákat?

Figyelt kérdés

Szó szerint az egész udvar tele van hangyákkal.

Nem olyan nagyon aprók, úgy 3-4 mm-esek, feketék, és nagyon gyorsan cikázva szaladgálnak, bármire felmásznak akkor is, ha nincs semmi étel/ital a közelben, már nem lehet kimenni a fűbe papucsban, mert ha csak 5 mp-et egy helyben állsz, úgy 10 hangya a lábadon van :S

Nagyon kellemetlen, mert nyaranta szoktunk kerti főzőcskézést csinálni, de így nem merek belevágni.

Pár napja a sziklakertet gazoltam, és több helyen is találtam hangyafészket, tele volt tojással, lefújtam hangyaölővel, másnap ugyan úgy tele volt hangyával az a rész... Az egész kertet (150 nm, nagy része füves) nem fújhatom be...

Tudnátok mondani olyan permetszert/port vagy bármit, amit nagyobb tételben, de nem arany áron lehet venni, és hatásos?


2012. jún. 19. 14:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi is sokat szenvedtünk tőlük.

Azt figyeltem meg, hogy amikor a talajban sok cserebogárpajor volt, akkor voltak annyira sokan.

(De nagyon szerettem volna akkor egy hangyászsünt... :-)!!)

A pajorokat erőteljesen irtottuk, ahogy csak tudtuk.

Aztán megjelentek a vakondtúrások is, és megadóan eltűrtük őket, mostanában inkább hálásan, mert most elviselhető a hangyajelenlét..

2012. jún. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!