Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tegyek ágyi poloska ellen...

Mit tegyek ágyi poloska ellen egyszerően semmi szer nem használ ellenük?

Figyelt kérdés
Nem értem , hogy honnan jöttek elő és már kb. 1,5 hónapja próbáljuk eltűntetni ezeket de nem megy...
2013. jún. 12. 01:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Hivjál szakembert, a háziszerek nem sokat érnek.
2013. jún. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Boyka01 válasza:
Jah sürgősen! Kicsit undorító nem kellett volna eddig várni...
2013. jún. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én kitaláltam azt,

hogy pl. babaruháhatpár másodpercre beteszem a mikróba,

természetesen, amin nincs fém, ezt tuti nem bírják ki az ágyi poloskák.

2013. jún. 18. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy hallottam a peték akár 4 évig is megmaradnak. Protect spray és por. Nekem bevált. Minden reggel át kell nézni tünetesen az ágyat. Pzs-vel elnyomni a poloskákat, ne szaporodjanak tovább. Vigyázz, nehogy elterjedjen az egész lakásban. A használati útmutatót nagyon figyelmesen el kell olvasni.
2013. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
professziomális irtók, ez az egyetlen valóban hatékony módszer, de közülük sem mindegy, hogy melyik... fontos támpont lehet, hogy aki azt ígéri, rövid időn belül végez, abban ne bízzunk, mert ezt nem lehet összecsapni, csakis alapos munkával lehet módszeresen lepermetezni az egész lakást, vagy egy adott részét, ha nem az egész lakótér fertőzött, és ez minimum két óra, de inkább több (nálunk két hálószoba volt két óra, a többi helységet nem kellett kezelni), csakis így érhető el, hogy egy, maximum két irtással el lehessen pusztítani az összes kolóniát, és hogy alaposan kezelve legyen az érintett padlózat és falak (adott esetben a mennyezet is!), mert a petékből később kikelő példányoknak is végig kell taperolniuk a méreggel telített felületeken, hogy kellően megmérgeződjenek, ehhez pedig 10 napi hatásidő biztosan szükségeltetik, tehát addig kell, hogy ott legyen a szétporlasztott méreg a lakótérben.
2014. jún. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Leírok mindent amit kiderítettem ezekről a mocsadékokról, hihetetlen mit ki nem bírnak!

Az első és legfontosabb, felismerni tényleg ezekkel állunk-e szemben!

Általában 2-3 nagyon közeli csípést ejtenek, de változó kire, hogy hat nekem pl hólyagos kiütés szerű volt, eleinte szúnyogra gyanakodtam, majd bolhára. Általában a vékonyabb bőrre mennek(minél kevesebb dolguk legyen) és a fedetlen testrészeket kedvelik, ritkán másznak be a zokni vagy póló/fehérnemű alá!

Éjjel támadnak, nálunk rendszerint 2-3 óra körül kezdtek előjönni, de volt hogy a hajnali órákban.

Teljesen véletlenül fedeztük fel őket, szerencsére a behurcolásuk után 1-1,5 héttel.

Szokás szerint sokáig fent voltam, amikor feleségem szólt hogy nézzem már meg mert mintha mászna valami rajta, a telefon vakujával rávilágítottam és 3 poloskát nyomtam el rajta! Mondanom se kell azon az éjjelen nem aludtunk, gyorsan rákerestem neten mert azelőtt ilyen rovart nem találtam, de hamarosan szembesültünk a ténnyel ezek ágyi poloskák. Az ágyat szétszedtük és mindenhol végignéztem telefonnal, kb. 8-10 poloskát nyomtam el! Reggel rögtön hívtuk az írtókat+ összes ruhát kimostuk 60C-fokon, majd a tisztákat bezsákoltuk, kicsit megnyugodtunk ám 10-14 nap elteltével még mindig voltak, igaz kevesebben. Ezt még 2 írtás követte sikertelenül, mint kiderült az ágy csapolásában bújtak meg, innen csipesszel húztam elő egy kifejlett 5-6mm-es példányt, ekkorát azelőtt nem láttam!

Ekkor döntöttünk úgy hogy kidobjuk az ágyat és a foteleket! Másnap megtörtént az eltávolítás, majd szilóval mindent eltömítettem,a kapcsolókat/dugaljakat kivettem és bezacskózva visszaraktam, fűtéscsöveket eltömítettem, a falban lévő csöveket is szilóval eltömítettem, kötésdobozokat is beszilóztam, majd insecticide 2000 nevű szerrel alaposan bepermeteztem mindent, ezután kb. 1 hónapig matracon aludtunk és minden este a telefon vakujával pásztáztam, de már nem találkoztunk poloskával, így megrendeltük az új ágyat, most 3 hónapja hogy mentesek vagyunk a dögöktől!

2014. nov. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!