Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ravasz kiirthatatlan egerek?

Ravasz kiirthatatlan egerek?

Figyelt kérdés

Jó napot! Van egy több éves problémám.

Pár évvel ezelőtt volt rengeteg egerünk a konyhában. Ki lettek irtva méreggel, aztán megint lettek. Vettem egérriasztót amit a konnektorba kell dugni és 2 évig jó is volt nem volt egy darab egér se, de most már nem használ jó ideje és kakilnak bele mindenbe a mocskok. Tettem ki 2 fajta egér mérget, 1 egér megdöglött tőle és azóta a többi nem eszi. Ki van téve, de már nem eszik, kikerülik. Most vettem ilyen biostop ragasztót, tettem bele sajtot és diót is és rögtön az első este fogtam egyet. Viszont tettem ki még egyet és 3 napja kikerülik azt is. Körül van kakálva, de nem megy bele. Már egyre gyakrabban látom akkor is mikor a konyhában vagyunk mintha nem félnének. Mit lehet ilyenkor csinálni?



2013. szept. 19. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ravasz egerek ellen ravasz egérirtó kell=Macska.


Egyébként valami nem kóser azzal a házzal, amibe így bejárnak. Ki kell pakolni és felszámolni a helyeket, ahol bejutnak.


Például új gázkéményt tettetek be és nem lett rendesen bejavítva a környéke vagy van valahol valani rés/repedés, ahol újra és újra bejutnak. Máskülönben csak szélmalomharc.

2013. szept. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a padláson jönnek le. Macskát nem tudok hozni. Van 3 kutyánk. De konyhába nem való macska sem.
2013. szept. 19. 09:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg kell keresni, hol, és becsinálni (kiönteni híg betonnal például). De alaposan, hogy ne tudják mellette kifúrni.
2013. szept. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első válaszadóval értek egyet, a macska a tökéletes megoldás. Ahol macska van, ott az egerek csomagolnak és költöznek. A kutyusok majd összebarátkoznak a cicával. A cicák jól nevelhetők, kinti, benti üzemmódra. Nem tesz kárt a konyhádban ha jól neveled.
2013. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy az egér nem eszi a csalit, hacsak valami mással jól nem tud lakni. El kell előle zárni minden ehetőt, és akkor megtalálja a mérget. A ragacsos egérfogót a fal mentén kell elhelyezni. Tegyél mellé valami tárgyat, tehát a ragacs a fal és valami közé kerüljön, amit macerás kikerülni. Az elektromos egérriasztóban lehet, hogy tönkrement a membrán, így nem látja el a funkcióját.
2013. szept. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk is ugyan ez a helyzet mint nálad,de van még egy általam kipróbálatlan,de állítólag hatásos méreg: tegyél darát búzát v vmilyen száraz ennivalót egy befőztesüveg tetőbe,mellé pedig fagyállót.mindezt olyan helyre ami innivalótól messze van.Állítólag evés után szomjasak lesznek,és mivel a fagyállónak édeskés illata van nem tűnik fel nekik h az mérgező és szomjoltónak vélik.Egyébként amit 1-2 éve megszoktak az egerek és kikerülték,nem ették meg,lehet h az új generáció még nem alkalmazkodott.váltsd a mérgeket ,módszereket,hátha bejön.
2013. okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak a fagyálló a macskával sem kompatibilis...
2013. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!