Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Miért van bogár a konyhámban?

Miért van bogár a konyhámban?

Figyelt kérdés

kb 2-3 mm hoszzú, gömbölyű hátú, barna bogár, ami ha összenyomni roppan. Egy pici csápja is van.

Ilyen bogarak vannak már megint a konyhámban. Időnként, talán évente kerülnek elő, és most vannak harmadjára. Alig tudok tőlük megszabadulni: belemennek a lisztbe, a befőttes üvegekben eltárolt dolgokba (pirospaprika, búzakorpa) stb.

Egy egy bogár eltüntetés akció után fűszerektől kezdve, muszáj vagyok (szinte) mindent kidobni.

Már nagyon bosszantó. Légyszi segítsetek, hogy mit csináljak.


2014. jan. 1. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez (valoszinuleg) lisztbogar, a lisztkukac (amit a halaknak adnak) kifejlett formaja.


Altalaban fertozott liszttel (vagy egyeb szemcses taplalekkal, pl fuszerek, tealevel, kave) kerulnek be a haztartasba. Egy ido utan kikelnek es felfedezo utra indulnak a lakasban; mindenbe belemasznak es belekoltenek.


Mit kell csinalni:

1. megtalalni a fertozes gocpontjat (pl olyan liszt, ami honapok ota nyitva all, papirtasakban) es kidobni

2. atnezni minden mas csomag lisztet, fuszert, kavet, teat, hogy nem-e koltottek bele - ha igen, eldobni

3. ecettel vagy eros tisztitoszerrel letisztitani a konyhabutorokat

4. az ezutan vasarolt lisztet, fuszereket stb tartsd hermetikusan lezarhato FEM dobozokban, ne a megnyitott papirtasakokban


Sok sikert; tudom, hogy nem konnyu megszabadulni toluk :( de ha nem jutnak taplalekhoz, hamar megpusztulnak.


Barmelyik lisztben lehet lisztkukac; en mar meregdraga olasz liszttel is jartam ugy, hogy par het alatt megbogarasodott. A fo, hogy rogton ki kell dobni, ha gyanus, es minden mas szemcses etelt elzarva kell tartani.

2014. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Gyorsan rákerestem, nem ez a hosszúkás:

[link]


hanem valami ilyesmi, kis ovális és nincs külön fejrésze:

[link]


Az első képen lévőre gondoltál?


Meg azt nem értem még, hogy tényleg nagyon alaposan kitakarítottam. Mindent ami fel volt bontva, vagy régebbi volt, dobtam ki, a bogarakkal teli szemetest is azonnal levittem, meg ahogy írtad ecettel áttöröltem a polcokat. És kb egy év múlva csak visszatérnek.

2014. jan. 3. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, az elson levore gondoltam.


A masodik kepen valoszinuleg dohanybogar van. Ellene is kb ugyanigy kell harcolni: fertozott dolgokat eldobni, fuszert es hasonlokat lezart dobozokban tartani, ecettel mindent lemosni.


Nem a "regi", kiirtott bogarak ternek vissza, hanem ujak kerulnek a haztartasba valamilyen ujonnan vasarolt, fertozott elelmiszerrel (foleg a "bio" dolgokban lehetnek ilyenek).

2014. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!