Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ez most akkor bolha vagy ágyi...

Ez most akkor bolha vagy ágyi poloska lehet?

Figyelt kérdés
Másfél hete csípések jelennek meg rajtam minden éjszaka. Iszonyatosan viszketnek napokig, majd kis sebek lesznek. Nagyon gyanakodtam az ágyi poloskára, mert éjszaka csipked, viszont azt olvastam, hogy ez főleg a szabad felszíneken csíp, pl nyak, arc, kézfej, boka. Nos a kézfejem is és a bokámon is vannak csípések, meg a lábszáron nagyon sok, de most az új kedvelt helyek a derék (pizsama vonala újabban), sőt a combhajlatok :( Nagyon kikészülök, nem is tudok mással foglalkozni, átforgatok mindent és nem találok semmit. Egyszer egy kis apró, fekete valami mászott rajtam, de nem tudtam megvizsgálni, elugrott/repült nagyon gyorsan. Ha van valakinek tapasztalata ebben, kérem segítsen kitalálni mi lehet ez. Az a legrosszabb, hogy egyszerűen nem tudok rájönni. Ja és nincs háziállatom, és társasházban lakok.

2014. márc. 19. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Bolhának tűnik.

Cserélj ágyneműt az erkélyen lehúzva a huzatot, és rovarirtózd körbe az ágyat,és annak minden rését. Nekünk sose volt házi állatunk, de évente egyszer-kétszer hazahoztam bolthát, mert valószínűleg kedveli a vércsoportomat, szagomat, stb. A családban sose csípett meg mást, csak engem. A kullanccsal is így vagyok, csak bennem szokott lenni kirándulás után.

2014. márc. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem tudom kimosni az ágyneműt, max hétvégén. de tüzetesen átvizsgáltam és nem látok benne semmit. Annyit csináltam, hogy hajszárítóval átfújtam hátha ez előhozza őket, de semmi. nagyon rejtélyes. Mindenesetre holnap veszek rovarirtót.
2014. márc. 19. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez poloska lesz.
2014. ápr. 7. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valószínűleg egyik sem volt :D

Mivel a "csípések" még mindig megvannak, és tudnak viszketni egy hónap után is. Viszont új nem jelent meg. Szerintem valami bőrirritáció, vagy a stressztől lehetett, fogalmam sincs.

2014. ápr. 26. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!