Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Van értelme feljelentést...

Van értelme feljelentést tennem az ÁNTSZ-nél, hogy a felettünk és a mellettünk levő erkélyen is galambok laknak? (A lakásokban nem lakik senki. )

Figyelt kérdés

Van egy 27 hónapos fiunk, most félidős párom a másodikkal... Féltem őket a fertőzésektől, unom, hogy kétnaponta nagytakarítást kell csinálni az erkélyen.

Már elintéztem a közös képviselővel, hogy letakarítsák az erkélyeket... 2 napig nem is volt gond, de már megint ott fészkelnek a r*hadékok...

Próbálkoztam művarjúval, vízzel, zörgéssel, még ördögpatronnal is, de semmi nem használ...


2014. jún. 5. 19:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

ha meg tudod beszélni a tulajjal, hogy kössön fel cd-ket, azok megzavarják. csillog, a szél fújja.

de egyébként csak a közös képviselőt kéne zargatni, vagy a területi jegyzőt.

2014. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Update: kipróbáltam a WD40-es ötletet... Nem vált be, pedig több mint fél flakonnal kifújtam...
2014. jún. 9. 18:13
 13/22 anonim ***** válasza:
lehet idő kell neki:/
2014. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%
a galamb nem védett állat ha érted mire célzok....:D
2014. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Értem :D Csak nem tudok átlőni a betonon :D

Amúgy pénteken fújtam ki, elutaztunk, ma néztem meg a hatást... Elkeserítő.

2014. jún. 9. 19:09
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
tegyél ki valami "finom" eleséget nekik :D
2014. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lakásszövetkezethez fordulj, akikhez a közös költséget stb. fizetitek. Előtte gyűjthetnél aláírást a többi lakótól. Az ürüléket a szél, eső behordja a többi lakásba is. Alpinistákkal lehetne hálót feltetetni a két lakásra, a költsége vagy legyen közös, vagy fizesse a két szomszédod. Albérletben laktunk tetőtérben, ha valaki, hát én teljesen ismerem a problémát. Mi még aludni sem tudtunk a zajuktól, amit csaptak. Ott is hagytuk az albérletet, mert már attól féltünk, hogy a lakásba is beköltöznek a galambok. Nálunk semmi nem használt (cd, riogatás, még ragadozómadár hangot is töltöttünk le a netről :-D, de még meg se ríkatta őket, gondolom, életükben nem láttak még ragadozómadarat, úgyhogy a hangját sem ismerték..). Ha hálót tudsz tenni az erkélyre (nagyon óvatosan!), akkor hozzátok nem mennek be. A háló tényleg használ.
2014. jún. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy elvből nem vagyok hajlandó magunkat behálózni, nehogy már én kerítsem el magunkat a dögöktől...

A közös képviselő meg már a képembe hazudta több, mint egy hónapja, hogy 1-2 héten belül megoldja a problémát... Ennyit róla. Amúgy azt már kibuliztam, hogy egyszer letakarították az alpinisták ezeket az erkélyeket. De köszi az ötleteket :)

2014. júl. 3. 20:07
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a háló nem egy megalázó megoldás, megalázóbb, ha az idegösszeroppanás szélére kerülsz miattuk és mondjuk munka után és hétvégén állandó programként botokkal galambokat kergetsz az erkélyeden, közben pedig hangosan kiabálsz "rájuk" :-). Másrészről, ha háló van, el fognak menni. Ha pedig az összesen háló lesz, akkor véglegesen el fognak menni. Utána le is veheted a hálót. Tudod, "okos enged..". Ők fognak rosszabbul járni.
2014. júl. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Utolsó... te nem lehet, hogy a szembe házsorban laksz? :DDD
2014. júl. 4. 22:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!