Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Csöpnyi 7. -ik emeleti balkono...

Csöpnyi 7. -ik emeleti balkonomon kicsi zöld hernyók rágják a leveleket, mit tegyek?

Figyelt kérdés
van egy nyitott balkon. hobbiból termesztek növényeket stb. elkezdték rágni a paprika leveleit és már találtam a földieper levelein. jukat rágnak rajta. pedig külön vannak. tavaly nem volt ijen habár tavaly nem volt eprem. várok vegyszer nélküli tanácsokat. nemszeretnem bemérgezni őket. amugy kijev ukrajnában élek. nembízom a tápanyagokban.

2014. júl. 10. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyszer nélkül: agyonnyomod a kicsi zöld hernyókat.

Nem is értem, hogy nem jutott ez eszedbe. Mert ha még 3 hektár lenne...

Vagy ha tudsz szerezni egy Kalasnyikovot, azzal is lehet rájuk lőni.

2014. júl. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
találtam öt bd. kiddtam őket.ezzel nem segítettél.
2014. júl. 11. 21:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Vegyszer nélkül mégis mire gondoltál?

Ha nem tudod figyelemmel kísérni naponta a növényeidet, és leszedni az esetleges újabb hernyókat, akkor meg a gazdaboltban olcsón adnak hernyók elleni permetszert, olyan is van, amit 3 nap után lehet enni. Hidd el, ilyen mennyiségben nem veszélyesebb, mint ha magadra fújsz egy dezodort vagy a lakásban légfrissítőt, ezek belégzése is jelent ennyi vegyianyag-terhelést a szervezetre.

2014. júl. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!