Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Kicsi zöld petárda veszélyes?...

Kicsi zöld petárda veszélyes? Mert az osztálytársaim olyat akarnak robantani szilveszterkor

Figyelt kérdés

2013. okt. 26. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Persze hogy veszélyes, nem véletlen van betiltva.

Ugyanúgy képes lerobbantani a kezed mint a többi sőt ha csak tartod a tenyeredbe még úgy is lerobbantja pár ujjadat, vagy annyira megsérül a kezed hogy a felét amputálni kell. Ez nem játékszer, igaz 13 éves koromban amikor még legális volt én is robbantgattam a haverjaimmal, de mi ésszel csináltuk és nem hülyéskedtünk mivel saját szemünkkel láttuk hogy mire képes.

Van egy vékonyabb változata a pikoló vagy minek nevezik, az is szól szépen de mégsem olyan veszélyes az mondjuk egy fokkal jobb mint a petárda nem képes lerobbantani a kezed a helyéről de az is ugyanúgy okoz ám sérüléseket, az bizony felrobbant egyik hülye haverom kezében még szerencse hogy semmi baja nem lett. Egy picit megpörkölte a kezét, de még bekötni sem kellett, egy kis fenistil gél és némi borogatás után rendbe jött, de a doki még így is mondta neki hogy olcsón megúszta mert ha öklébe szorította volna akkor hazavágta volna néhány ujját. Az is ugyanúgy tiltott piro eszköz mint a petárda mert tulajdonképpen az csak gyengébb egy fokkal. Szóval a haverjaid nem normálisak és ha lehet ne lógj velük szilveszterkor, mert ha a rendőr rajta kap titeket akkor akár 100 ezer forintos bírság is ütheti a markotokat amiért szerintem a szüleitek agyon verhetnek titeket, sőt még a biroklását is büntetik. És nem tudom honnan akartok olyat szerezni mert ha Szlovákiából akkor elmondom neked hogy kivan adva a határ menti árusoknak hogy ha magyarok veszik és forinttal akarnak fizetni vagy ha látja hogy nagyon magyarok vagytok akkor kihívhatja rátok a zsarukat és akkor annak sem lesz jóvége.

2013. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 acelsziv ***** válasza:
Nem is értem, minek a petárda. Tök jó tűzijátékok vannak. Durran, villog, fütyül... Mi kell még?
2013. okt. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ésszel csinálod akkor nem.
2013. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyébként bármelyik pesti aluljáróban kaphatsz petárdát, de ha túl olcsón adják azt ne vedd meg. És sose olyan helyen dobáljátok ahol látnak, de ha igen, akkor ne maradjatok ott mert nevetségesen magas bírságot kaphattok.
2013. okt. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Miért nem vesztek rendes helyen rendes pirotechnikát. Ahogy írták vannak ilyen fütyülős, mindenféle színben világító, ugráló izék, amik még jól is néznek ki.

A petárda csattan egyet és kész, ráadásul illegális. Ennyi erővel vehetsz magadnak egy karikásostort, azzal is nagyobb hangot lehet kiadni és cserébe nemhogy illegális, hanem még meg is nézik az emberek hogy micsoda hagyományőrző vagy. :)

Persze az is veszélyes, mert ha eltalál valakit egy jól megforgatott karikás az nagyon tud fájni. Aki meg nem elég ügyes és a nyakára tekeredik sem fog pozitívan gondolni rá. :)

2013. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Soha nem tudtam felfogni, mi a "menő" a petárdában?
2013. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 vyrob ***** válasza:
22%
hagyuk már az első választ miféle butaságot mondassz a zöld petárda nem robbantja le a kezet a végénél fogod semmi balyod nem lessz ez baromság haverom is csinálta és semmi balya nem lett . 100000 ft ról nálunk a 3. kerületben mindenki petárdázott rendőrök is szorták a rendőr atóbol szilveszterkor enyit a rendőri intézkedésről 10 emeletesekhez komolyan gondolyátok hogy ki jönnének szilveszterkor hogy melyik ház ablakábol dobálták ki amugy meg mondjátok a sikolyt figyu rohadt veszélyes elgondolkodtatok hogy müanyagból van viszintesen rakod le és neki megy valakinek és a szilánkok a képébe mennek a petárda meg papir nem kell kézben felrobbantani de elegem van hogy juj az egész kezedet letépi miért a sikoly rakéta nem vagy többi tüzijátékok sokkal veszélyesebbek mint a petárda :) és sokkal olcsobb mint a tüzijáték 1500 100 darab
2013. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 vyrob ***** válasza:
első váloszolónak évek ota szlovákiában veszem vagy lidlben és még egyszer se hivták rám a szlovák rendőröket mert skban legális mit érdekli a szlovák zsarukat ki mit vesz elvégre ott legális az hogy áthozza mó ra az nem az ő problémája amugy meg a pénz nagy ur .és a magyar rendőr sem csinálhat semmit ha szolákiában petárdázik valamilyen magyar én is forintal füzetek de itt az a szokás hogy pont örülnek a magyar vásárloknak mint nekem is kedvezmény stb nemtudom hogy te ezeket hogyan gondoltad : és a pikkolo másnéven mini petárda is ugyanakkorát szól majdnem mint a normál de nem kell ökölbe szoritani tehát skban örülni fognak neked hogy magyar vagy kérdés iró mert szerintük a magyarok mindent visznek amit tudnak :) :)
2013. okt. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 vyrob ***** válasza:
és mégegyszer azért van betiltva mert kisköcsögök emberekhez kutyákhoz és idősekhez dobálták ha őket utána kellően jól szájbarugták volna ahogy illik akkor semmi probléma nem lett volna meg az álatvédők tiltakoztak hogy hangos és félnek a kutyák ez nem érv miért a tüzijátékoktól nem félnek ? augusztus 20 kát is már be kéne tiltani mert a hegyen lakó kutyák biztos nagyon félnek .romániát megértem a tiltással kapcsolatban hogy 2005 ben 300 petárda baleset volt . de azt sose fogom meg érteni hogy nálunk a 2004 es 5 darab petárda baleset miatt miért tiltották be szabályozni kellet volna először is hogy ne darabonként lehessen árulni régen 2 ft volt darabja igy még a kis taplók is hozzájutottak sajnos ugy kellet volna hogy csakis csomagban nem külön . minimum 2000 ft vagy annál több. egy csomag 100 darabos petárda és ezzel kizárni hogy kis szaros parasztok hozzáférhessenek másrészről 18 as korhatár csak pyrotechnikai boltban máshol nem lehet árusitani stb nyugaton ez a rendszer müködik szerintem igy nálunk is müködhetne és még valamit csak és kizárólag szigoruan kanócos petárdát kéne árulni dörzsfejes nuku :)
2013. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 vyrob ***** válasza:
végül is utolsó pontban igy szerintem biztos müködne :) csak és kizárólag szilveszterkor lehessen ismét petárdázni év hátralévő részében ismét legyen tilos csak szilveszter lehetne ismét a kivétel. 3 kategóriába legyen be sorolva nincs az hogy 2003-2004 ben 1 pyro osztáj volt igy egész évben lehetett használni .megértem annak ellenére hogy én is imádom de zavaró egész évben a hangja tehát csak és szilveszterkor utána pedig tilos lenne igy kéne előszőr inditanunk és utána szépen lasan előre és a kulturája is kialakulna szépen lassan :D mert szerintem még a rendörök küzül is van egy kettő aki szivesen csinálná megint és szerinte is nonszensz hogy még szilveszterkor sem lehet :( ráldásul a rendőrök is csinálták illegálisan szilveszterkor hát kinek jó ez csak a fekete piacnak másnak nem :(
2013. okt. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!