Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Vásároltam kb.2 hónapja 3 db...

Endy699 kérdése:

Vásároltam kb.2 hónapja 3 db teljesen egészséges mandevillát, az egyik levele kb 2 hete folyamatosan válik fakó zölddé, a többinek nincs baja. Tippet kérnék mi lehet a baja, és ha átültetem most megmenthető-e?

Figyelt kérdés

#levélsárgulás #levélbetegség #mandevilla
2015. júl. 2. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy annak a cserepe nem volt úgy feltöltve tápanyaggal, és hiánybetegség kezdődik. Vagy esetleg egyoldalú tápozást folytatsz, és egy másik anyag felszívódása gátlódik. Mondjuk, az a növény nem ugyanolyan talajkeverékbe került anno, azért csak annál látszódik.

Fotóval könnyebb lenne.

2015. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az az igazság hogy nem ültettem át őket, pedig vásárláskor tanácsolták, és tápoldatozni sem szoktam. Küldenék képet, de csak privátban tudok.
2015. júl. 3. 10:05
 3/5 A kérdező kommentje:
2015. júl. 7. 11:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó lett volna a cserép méretét is látni.

Ez így a fonnyadt és világos levelekkel valami általános gyökérpusztulásnak tűnik. Túlöntözés nem lehetett? Esetleg nem vártad meg a következő öntözéssel, hogy kiszáradjon a föld felső része. Agyontápozás is így nézne ki, de azt írtad, hogy nem tápozod. Valami sérülés érhette esetleg a talaj felett a szárát? Vagy lehet valami állat a földjében?

2015. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, nekem is kérdések ezek! Annyi biztos, átültetem, hátha észhez tér.....persze nagyon kevés az esély,hogy megmarad. Nagyon laza, jó vízáteresztő képességű földdel vettem, persze locsoltam,de a többit is..ami a cserepet illeti,kb.20 cm-es lehet, a növények ehhez képest nem kicsik, kb. 50-60 cm-esek. Azt nem tudom hogy lakik -e benne valami, de tény, a másik kettő egészséges.
2015. júl. 9. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!