Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » TEle van lódarázzsal a kertem,...

TEle van lódarázzsal a kertem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra a kertem tele lett lódarázzsal, az alma és fügefákra repülnek, eddig békések, de nem tudom meddig. Alig tudok kimenni kaját adni a kutyának.

A kérdések, ezek támadnak? Mert nekem hímeknek tűnnek (here) mert a dolgozó, a nőstény az kisebb és más alakú. De királynő se lehet mert abból nincs 10-15 egyszerre egy helyen (vagy de?).

Ha nincs fészek nálunk(remélem nincs) hogy írtsam ki őket? képet is küldök, borzongjatok ti is.


[link]



2015. szept. 12. 11:02
 1/6 Titusztitusz ***** válasza:
A darazsakat,most az mindegy hogy lódarázs, avagy másfajta darázs, csakis akkor tudod a környéketekröl kiírtani, ha FEL TUDOD FEDEZNI A FÉSZKÜKET, és el is tudod érni azt...Ez esetben egy HIDEG, ESŐS REGGELEN még a napfelkelte előtt oda kell menned a fészekhez, és némi benzint a fészekre locsolva fel kell gyújtani a fészket...De azért ez csak a végső eset legyen...A darazsak ugyanis a közhiedelemmel ellentétben nem "vérszomjas" lények, amennyiben NEM BÁNTOD ŐKET, ők sem bántanak tégedet...Maximum csak akkor, ha TÚL KÖZEL MÉGY A FÉSZKÜKHÖZ, és ott hadonászni kezdel...A mi udvarunk környékén is vannak darázsfészkek, és gyakran döngenek a fejem körül darazsak, ha kimegyek az udvarra, de mivel NEM TESZEK TÁMADÓ MOZDULATOKAT, így a darazsak nem támadnak rám sohasem...Viszont ha sehogyse tudod kikerülni a fészküket mert valahogy útban van mindig, akkor jobb azért ha kiírtod a darázsfészket minnél előbb...
2015. szept. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azóta kommandózok a kertben, nem nálunk van a fészkük, szóval, ősz végéig ki kel bírnom a jelenlétüket. Annyit teszek, hogy hajnalba leszedjük a gyümölcsöt a fáról, azt többet nem jönnek oda. :D

Nálunk csak az a fekete darázs fészkel, a fürkész darázs vagy mi, de azt nem bántom, azt megtűröm mert az messziről kikerül.

2015. szept. 12. 13:05
 3/6 Titusztitusz ***** válasza:
Ha nem tudod elérni a fészküket, akkor ne is reménykedjél benne, hogy a hideg ősz beálltáig megszabadulsz tőlük...Viszont ennek annyi jó oldala is van akkor, hogyha messze van a fészkük akkor nem agresszívek különösebben, azaz ha hagyod magad körül döngeni őket, és NEM HADONÁSZOL FELÉJÜK, akkor gyakorlatilag veszélytelen állatok...Én már ahhoz is hozzászoktam, hogy gyakran az ingemen,meg a hajamon mászkálnak, de mivel nem hesegetem őket, soha nemis csípnek meg...Egy idő után továbbállnak az emberröl minden gond nélkül...Szóval az a lényeg, hogy LÁSSÁK RAJTAD hogy nem akarod bántani őket, és akkor ők sem fognak téged bántani...Majd csak figyeld meg...
2015. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hajlamosak az agresszióra, a csípésük pedig veszélyes. A kutyusnak halálos is lehet egyetlen csípés, sőt neked is, ha allergiás reakciót vált ki.

Nálunk egyszer jelentek meg lódarazsak, szó szerint egész éjszaka próbáltak betörni a lakásba az ablakon. Ha nem lett volna fenn masszív szúnyogháló, akkor sorban jöttek volna be egymás után. Kb. 50 méterre az ablaktól volt a fészkük és támadásnak érezték a jelenlétemet... ezért sajnos ki kell irtani őket. Lehet kapni erős szereket, de ha nincs semmi tapasztalatod ebben, akkor hívj szakembert, mert veszélyes.

Egyébként normál esetben a lódarázs nem fészkel házak közé, túl sok neki az inger. Ezért lesz agresszív az emberek felé.

2015. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A képen szerintem nem lódarázs van, hanem kecskedarázs.


Bár ezeknél is érdemes szakemberre bízni az irtást.

2015. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egész biztos, hogy lódarázs. Nézd meg a vonalzót, a kecskedarázsnak még a királynője sem nő ekkorára.


Ha megvan a fészek, nem kell túlbonyolítani a dolgot, bármi rovarirtó spray-vel le kell fújni őket reggel, mikor még otthon vannak megmeredve, és végük lesz. A házban és melléképületekben idén is kinyírtam hat-hét családot így.


Csapdába sajnos nem mennek bele, ha van bőven erős szagú kaja nekik. Ha összeszeded a rothadó és általuk megkezdett gyümölcsöt, akkor lehet elkezdeni a csapdázást, ha semmi nem nyomja el a csali szagát.

Vagy ha elérhető helyen eszegetnek, akkor porszívóval össze lehet szedegetni őket, ha van elég hosszabbító.

2015. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!