Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudom, hogy a vakond "szent...

Tudom, hogy a vakond "szent és sérthetetlen" állat, de a kertem művelését lessan be kell fejezni, mert szinte mindent kitúrnak. Legálisan mit leet tenni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 6. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Napelemes vakondriasztó, sörösüveget talpal lefelé beleállitod a járatba a szél süvit a vakondok nem bírja, vakondűző nővényeket ültetsz, van vakondűző por is. Letaposod a bejáratot és lesed, amikor kitúrja egy ásóval alányulsz be a vödörbe és elviszed meszire ott elengeded.
2015. máj. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hatásosan semmit. A különféle módszerek csak kis ideig használnak.
2015. máj. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Vakond nem szent es serthetetlen, ha talalsz egy friss turast, melleallsz, majd ha mozog, odakursz a kapaval. Csak nehogy foldikutya legyen...
2015. máj. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

A saját telkeden tégy belátásod szerint.

A vakondok általában védett (csak azt nem értem miért, mert leginkább a hasznos földigilisztákat eszi, ezért is motoz ott, ahol öntözöl), de te a saját telkeden azt teszel vele, amit nem szégyelsz.

Gondolom az állatvédők nem állnak élesített kamerákkal a telkedet körülvevő kerítés mellett, és bízom benne, hogy a szomszédod sem azt sasolja, hogy mikor vágtál kupán egy vakondokot, hogy feljelenthessen...

2015. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Vakond nem vedett, annyi van beloluk, mint szemet.
2015. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
üveges módszerről én is azt hallottam, hogy bevált
2015. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne a növény sorját locsold, hanem mellette illetve a sorközt, kb 10-15 centire a növényektől /locsolócső, öntözőkanna/. A nedves földbe igyekeznek a talajlakó kártevők /szomjasak éhesek/, a vakond pedig megy utánuk.

Így megmarad a növényed és is a vakond is. Ha elvégezte a munkáját tovább áll / nincs élelme/, neked sem kell a kártevők ellen vegyszert használnod.

Nekem is volt ilyen gondom, én így oldottam meg.

2015. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!