Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen kártevő rágj így szét...

Milyen kártevő rágj így szét a tűzifát? (kép)

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Nem túlzok, már 2 teli 20 literes vödör "fűrészport" söpörtem fel a fatároló padlózatáról.

Benne vannak a tűzifa belsejében, gondolom a hideg ellen ott telelnek át, egész nagy kb 2-4 centi hosszú, és 4-6mm vastag "nagyfejű" lárvák.

A lárváról sajnos nem tudtam képet csinálni, mert múltkor teljesen véletlenül egy kiesett a fa hasábból, és akkor láttam egy kisebbet, aztán egy másik nagyobbat meg mikor egy vastagabb fát kettéhasítottam, a belsejében volt.

De mindenképp csatolok majd képet ha találok egyet.

Kizárólag csak a dió és bükkbe megy bele, a tölgy és akác nem ízlik neki.

Ha valaki esetleg tudná milyen lényről lenne szó, megköszönném.

Mert akkor legalább ki tudom deríteni, hogy kártékony e az élő fákra.

Kép alapján elvileg felismerem, neten keresgéltem de nem találtam semmit a árváról.

Itt egy egyszerű rajzocska, kb így néz ki:


[link]



2016. jan. 21. 01:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy cincérlárva. Azok tudnak csúnya világot rendezni a fában. Egyébként szereti a gyertyánfát is. Egészséges fába nem igazán megy bele, esetleg akkor, ha valamilyen sérülés következtében elszáradt, vagy korhadó részei lesznek.
2016. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nem bele megy, hanem a nőstény rovar a kéregre vagy a kéreg alá rakja a petét, amiből a kikelő lárva berágja magát a fába és abból táplálkozik, nem a hideg elől megy oda, hanem abból él.

2016. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen, a cincér. én találkoztam kifejlett rovarral is mikor széthasítottam a fákat.
2016. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a linket.


[link]


Ez a fajta cinér lárva rágja szét a tűzifát, vagyis ugyan ilyen lárvákat láttam.

Kicsit utána olvasgattam és azt írják az épület fába is belemehet, ez valóban így lenne?

Mert a tető még nincs 1 éves, és jó lenne ha nem költöznének bele a cincér lárvák...

Minden esetre igyekszem eltüzelni az összes fát, hogy ne tudjanak tavasszal kikelni a lárvák.

2016. jan. 21. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően van kezelve az épületfa, akkor kicsi az esélye, hogy bármilyen kártevő megtámadja!
2016. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam ki is keltek a vágott dió fából meg lárvát is találtam hasonló rágással: diófacincér.
2016. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!