Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Segítség, hogyan lehetne a...

Segítség, hogyan lehetne a hangyákat eltüntetni a konyhánkból ha sem a hangyacsapda, sem a sütőpor nem vált be?

Figyelt kérdés

Tavaly nyár óta hangyainvázió van a konyhánkban. Előjönnek mindenhonnan, egy szem morzsa sem maradhat sem a padló, sem az asztalon, sehol, mert meglepik 10 percen belül.

November vettünk új konyhabútort, tehát mindent kivettünk a helyéről, a bútort, a hűtőt, a mosogatót, én magam mostam le mindent. Nem voltak lyukak sehol. Talán a kőre letett pvc alól jöhetnek elő, de a kövön nincsen lyuk.

Betették az új bútort, mosogatót, minden étkezés után min. 30 percig takarítok, seprek és felmosom a pvc-t, a pultot, de ha mégis kinn marad egy morzsa, hemzsegnek, a csempén a falon, sőt a mosogatón is és a mosogató aljában is, ahol a szemetesek vannak, de abba is már zacskóba csomagolva dobom be a száradt kenyeret és a tojás, narancs, citrom stb. héját is, mégis meglepik a szemetest.

A sarokban lévő repedéseket szilikonragasztóval leszigeteltem, mosóport és mérget is szórtam ki, na ott már nincsenek. A mosogató aljában is vannak, de oda mérget nem szórhatok vagy mégis?

A hűtő előtt is állandóan mászkálnak, de oda sem szórhatok mérget, mert ott járkálunk mi is, tehát széthordanánk a mérget az egész házban.

Tehát nincsen külön járási vonaluk, mert mindenhol mászkálnak ahol mi is.

A sütőport nem szeretik, de nem szórhatom tele sütőporral a pultot, a mosogató alját, a tűzhelyet, a padlót teljes egészében, mert széthordjuk a házban.


Hangyacsapdát tettünk a hűtő mellé a falhoz és a mosogató mögé, de nem vált be. Már órákat töltök a konyhában minden nap, de hiába seprek, mosogatok, csak előjönnek.

Már enni lehet a padlóról, a csempéről, tehát ennél többet már nem lehet takarítani. (Háziállatunk nincsen.)


Kinek mi vált be? Mit csináljak? Milyen emberekre veszélytelen mérget használjak?


2016. márc. 19. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem írtad,hogy milyen házban laksz.Kertes vagy emeleti?Valahol van egy népes hangyaboly.Azt lenne jó megtalálni mert sajnos anélkül kicsi rá az esély,hogy eltűnjenek.Nálam az erkélyen lévő burkoló lapok alatt laktak.Már kínomban néha a konyhaszekrény felgyújtásán gondolkodtam mire megtaláltam a tanyájukat.Sajnos nekem csak ez vált be,hogy ott irtottam ki őket:(
2016. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Lotti1 ***** válasza:
90%

Nálunk bevált a hangyacsapda.Halottam sütőporos,szódabikarbónás,citromos megoldásokról.

Meg sör kevés cukorral kitéve valami lapos tetőbe, volt akinél ez vált be.Ha semmi nem válik be hívj rovarirtó szakembert.Sok sikert!

2016. márc. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk, bár társasnak felelne meg, mert sajnos közös az udvar a szomszéddal, akik sok lomot halmoznak fel és ez évek óta tart náluk, a hangyainvázió meg tavaly kezdődött és az előttünk lévő területet rendszeresen seprem.

A pvc alatt lévő kőre gyanakszom, de nem szedhetem fel az egész konyhát, hiszen nemrég szerelték a bútorokat.

Ha fel is szedetném a pvc-t, akkor mit csináljak a kővel, ha ott sincs semmi?

A burkolólappal mit csináltatok? Feltörtétek? Amúgy látom nemcsak engem borítanak ki ezek a kis állatkák.

2016. márc. 19. 21:52
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

A rovarírtó hogyan dolgozik? Ki kell mindent pakolni?

2016. márc. 19. 21:54
 5/13 A kérdező kommentje:
Sör cukorral tálban? Erről még hallottam, kipróbálom, köszönöm.
2016. márc. 19. 21:55
 6/13 Lotti1 ***** válasza:
90%

Akkor egy próbát megér!Nagyon lapos tetőbe pl.csavaros üveg tetejébe tégy kicsi cukrot és amennyi sör belefér töltsd fel.Akár több helyre is.Írd meg nálad eredményes-e ez a módszer.

Rovarirtók nem tudom milyen módszerrel irtanak hangyákat,telefonon érdeklődj náluk.

2016. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam, a saját találmányom vált be.

Kiürült spriccelős műanyag-sprays flakonba töltsél 20%-os ecetet, és azzal spricceld be körben a fal mellett.

Ezt naponta többször is meg kell tenni, amíg el nem fogynak néhány nap alatt.

2016. márc. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem a BROS hangyairtó vált be. A port is ki lehet szórni vagy fel lehet oldani vízben.
2016. márc. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az erkélyen csak négy lapot vettünk fel.Morten hát nem biztos ,hogy így kell írni amivel fújuk.A rovarirtó szakembert a Te esetedben én is javasolnám mert lehet,hogy házon kívül van a boly csak valahol bemásznak.Nem kell mindjárt felbontanod a járólapot.
2016. márc. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Az teljesen mindegy, hogy a szomszédban mi van, mert ezek az apró hangyák nem vándorolnak 10 métereket, a ti házatokban van a főhadiszállásuk.


Miért nem vált be a hangyacsapda?

Nálam azért nem, mert nem érdekelte őket, semelyik gyártmány.

Aztán egy alufóliára tettem egy kis darab sült húst, erre másnapra ráment egy falka. Akkor ráöntöttem a kis dobozkából a hangyairtó csalit, így már azt is elhordták, a bolyban a királynő is elpusztult, ezzel meg is szűntek a hangyák.

Ez 17 év alatt, mióta itt lakom, már vagy 3 alkalommal előfordult, mindig ugyanígy történt.

Ja, és ne fáraóhangya-irtót vegyél, mert az a normál hangyákhoz nem jó.

2016. márc. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!