Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlőmre kéne valami olcsó de...

Túramotoros kérdése:

Szőlőmre kéne valami olcsó de hatékony felszivódó permetszer lisztharmat és peronoszpóra ellen. Valamint múlt évben megette a lisztharmat és most jó rá a szokásos olajos rézkén lemosózni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 12. 05:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha felszívódóval fújom akkor ha rá esik az eső (kb 1nappal)akkor ugye nem kell fujni rá azonnal hanem megvárhatom a csomagolásra írt napot?Kivétel ha betegség jelét mutatja a levél vagy a termés???
2015. febr. 12. 06:03
 2/8 anonim ***** válasza:

az egészségügyi várakozás az nem azt jeleni hogy addig meg is védi a szer a növényt. Mert pl egy szer 30 vagy akár 60 napos is de mégis rendszeresen 10-14 naponta kezelni kell vagy legalábbis nem tudom mi a rendes menete de az almást így kezeljük a munkahelyen aztán ami marad szer vagy 10 litert mindig elhozhatok megnézem mire jó de szinte mindenre beleértve alma birs szilva megy cseresznye barack szőlő

hát az biztos ha jön rá az eső vagy egy ködösebb reggel tutira kezelheted mindegy mennyi a hatása a szernek

arra kell figyelni hogy a hatóanyag hányszor engedélyezett aztán szert kell váltani amiben más a hatóanyag de azt se úgy érdemes hogy egy fajtával ameddig szabad hanem oda-vissza váltogatva hogy ne egy szerrel kínozd a növényt.

2015. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

végülis a szőlő viszont egy olyan dolog amire nagyon sok szer jó PL:

karathane star, tiuram granuflow, vegesol, folicur solo, chorus 50 , topas, tebu, dithane, topsin

thiovit jet

válogatni lehet még 1000 szerből és szinte majdnem azt lehet mondani hogy azonos áron van.

2015. febr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Gabijánosi! Nem véletlenül nem válaszolt senki a kérdésre. A kérdező felszívódó szert keres, ami jó lisztharmatra IS és perosznoszpóra ellen IS, és nemcsak hatékony, de olcsó IS.

A permetezés általános gyakorlatával kapcsolatos tanácsaid korrektek.

De a konkrét szer ajánlatodban többek között szereplő Thiovit Jet példának okáért NEM felszívódó, és a peronoszpóra ellen SEM hatásos.

Vagy például a javasolt Tiuram Granuflow az II. kategóriájú szer, "zöldkönyv" nélkül nem fogják kiadni a kérdezőnek!

Szóval nem kellene félrevezetni a kérdezőt!

Nyilván itt az Azoxistrobin hatóanyag jöhetne szóba, mint olyan szer ami felszívódó, és hatékony a peronoszpóra és a lisztharmat ellen IS (és a szürkepenész ellen is hatásos!), de mivel ez relatíve drága szer, a kérdező kívánalmainak ez sem felel meg...

[link]

2015. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olcsót ne keress ,mert olyan nincs .Van olyan ami lisztharmatra,peronoszra,sőt szürke rothadásra is jó,csak azt kiskert tulajdonosok nem vehetik meg,legfeljebb ha haver a boltos .A felszivódó 2-3 órán felszivódik,az eső már nem befolyásolja a hatását.
2015. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tavaly olyan lisztharmatos év volt, hogy kevesen találkoztak még ilyennel, akik csak 20 éve foglalkoznak szőlővel. Rengeteg helyen elment a termés.

A tavalyi év miatt idén a szokásosnál komolyabban kell venni a lisztharmatot.

Az olajos rézkén jó lemosónak, a peronoszpóra a rezet, a lisztharmat meg a ként nem szereti.

Ha csak kevés szőlőd van a kertben, akkor vegyél Mister nevű szert, ugyanaz, mint a Quadris, és van 50 ml-es kiszerelésben. Viszonylag drága, de ha nem valami nagyon érzékeny szőlőid vannak, akkor elég 2-3 alkalommal használni egy évben, meg közben még párszor valami olcsóbbat.

2015. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

negyedik válaszoló aki rámkontrázott az hogy valami kettes kategóriájú azt kb 95 % ban simán kiadják bárhol de nem is ez a lényeg a Thiovitot meg tudom hogy nem felszívódó de hatásos a kén miatt és viszont előszeretettel használjuk a chorusnak kevert párjának így van felszívódó és kontakt hatás is annyira nem vagyok benne a szőlőben csak ha már nem írt senik azért gondoltam mégis nem nagy hülyeség amit írok hát de nah...

Akkor meg ha erről van szó akkor hogy az azoxistrobin hatóanyag jöhet szóba ehet akkor ezt a quadris és az amistar is tartalmazza a quadrisnak a 10ml es kiszerelése 730 forint az nem mondható drágának.

Én inkább földieperre álltam rá idén amit megvettem rá 200 nm-re 45000-be került az már drágának mondható

De ebben van biostimulátor, gyomírtó, gombaölő,vízoldható műtrágya csepegtető rendszerhez.

2015. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tiovit jettel fujtam eddig meg keverve dithannal csak ezeket használtam és nem volt gond de a mult évben 3fürtöt tudtam leszedni...

másik években a 350l es kád tele volt.

egy fujásra 25liter megy el kb 170-180tő....

válaszaitok köszönöm

2015. febr. 12. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!