Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tehetek, hogy a szomszédom...

Ditta323 kérdése:

Mit tehetek, hogy a szomszédom kiírtsa a darazsakat?

Figyelt kérdés

Hét elején szóltam a szomszédomnak, hogy darazsak költöztek a háztetőjük alá (hungarocelba bele) és legyen oly kedves írtsa ki, erre mondta, hogy rendben. Hét közepén szóltam szomszédasszonyomnak, hogy mire jutottak, mivel nem jöttek át, hogy megnézzék miről is van szó (Felőlünk lévő résznél vannak a dögök, és csak úgy tudnak kezdeni vele valamit, ha átjönnek). Erre ő: már 8 éve próbáljuk írtani, de a szomszédjukban is vannak és ott sem sikerül kiírtani. Ja de én allergiás is vagyok rá...

Mondom neki az oké, de a lányomat nem merem kivinni í810 hós), mert rajzanak... Azt mondta rá, hogy akkor megnézik..

Na ma beszéltem velük, hogy akkor mi a tarka sz@r van? Hát a férje du-os. Mondtam neki, hogy most akkor a férjem lefújja őket, de többször nem hajlandó.

Ha visszaköltöznek majd és nem csinálnak velük semmit akkor mit tudnánk lépni, hogy ne mi nekünk kelljen már azért is fizetni, hogy náluk ne legyen darázs?



2015. júl. 24. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nektek kell fizetni. Végül is téged zavar. Ha jól értem az ő házuk hátuljára a te udvarod felől költöztek.

Téged zavar, akkor?


Költözhettek volna a te házadra, akkor is téged zavarna...


Amúgy olyan nagy költség venni egy flakon légyirtót a kislányod biztonsága érdekében?

Ha ennyire csórók vagytok hívjátok ki a tűzoltókat, szerintem vannak olyan jó fejek, hogy megcsinálják...


Nem is tudom, hogy ilyen mentalitással, hogy maradtál eddig életben...

Ja még egy tipp a google a barátod a kulcsszó darázscsapda...

2015. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy dobj egy címet, és küldök 3 doboz Chemotoxot.

Persze nem miattad meg az értelmiségi férjed miatt, hanem a lányod miatt...

2015. júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Képzeld nem vagyunk csórók, de tökre elegem van már belőlük. Ez csak a hab a tortán volt. Érdekes módon nálunk nincsenek darazsak..

Mi csináltuk meg a KERÍTÉSÜKKET ami az ő dolguk lett volna, hogy a korcsuk ne jöjjön át egyfolytában, az udvarba tavasszal lerakott térkő megsüllyedt, mert a tetőjük alá nem képesek ereszt rakni és átfolyt a víz...

Akkor van egy fából eszkábált tároló szerűség ami ezer éves és igen meg van indulva felénk (ami nem vicces, mert ha akkor borul mikor ott van a lányom..), és még sorolhatnám....

Hát nem tudom, de nálam itt fogyott el a cérna, és még csodálkozol, hogy ilyen a mentalitásom?

2015. júl. 24. 19:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

El vagy borulva teljesen. Nincsenek arányba a dolgok.


A darázs egy pitiáner dolog, nincs rá törvény, nincs rá szabály. Zavar kiírtod. Szerencsés vagy, hogy tudod, hogy hol a fészek. Nekem az udvarra a madáritatóba folyamatosan 30 darázs van, és minden irányból jönnek. Ilynekor mi van?


Csapadékvizet köteles a saját udvarára elvezetni. Jegyző bírtok védelem. Mondjuk ha megsüllyedt a térkő, akkor szarul volt aládolgozva...

Életveszélyes épület, jegyző birtokvédelem.


Tudom, hogy nehéz, de kezeld hideg fejjel, és helyén a dolgokat.

Menjetek el a jegyzőhöz egy kötetlen beszélgetésre a férjeddel...

2015. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hmmm
2015. júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az lehet, de szerintem mindenkinél elszakad egyszer az a bizonyos cérna. Nálam itt. Amúgy B58-at kaptak.

Amúgy meg nem határon van a ház hanem 60cm-el beljebb.

2015. júl. 24. 21:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyugoggyá le...attól megnyugszol.
2015. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Végülis tök jó, hogy feltettem egy kérdést és érdemben nem sok választ kaptam....
2015. júl. 25. 15:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
amúgy tök jó a mopdorod-stilusod!Talán azért...
2015. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy a kérésedre (ha azt is ilyen stílusban tetetted volna fel) én azt mondtam volna a szomszéd helyében, hogy nem az én darazsam. Meg amúgy is szabad országban élünk, nem korlátozhatjuk a darazsakat.

De jól írták Chemotox a megoldás.

A hívatlan 3. szomszédból érkező darazsakkal mit csinálsz? Megkeresed a gazdájukat?

Miért nem lehetett azt mondani a szomszédnak, hogy "szomszéd basszunk már valamit a darazsaknak, van nálam Chemotox, megcsináljuk most?"

2015. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!