Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit csináljak a tetvek,...

Mit csináljak a tetvek, hangyák ellen akik megeszik a bazsalikomot a kertben?

Figyelt kérdés
2016. jún. 18. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
A bazsalikomnak nincs jó helye, azért mennek rá a tetvek és ezeket követik a hangyák.
2016. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1%os káliszappan oldattal le tudod permetezni
2016. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csütörtökön ültettem el napos helyre. Mi nem tetszhet neki??
2016. jún. 18. 17:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy nincs még begyökerezve és az a baja. De figyelj rá, hogy elég sok vizet igényel.
2016. jún. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Költöztess rá katicákat, imádják a tetveket, hamar felzabálják őket. A hangyák a tetvek váladékára mennek, ha nincs tetű, jó eséllyel megszabadulsz tőlük is.
2016. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Százféle rovarirtó van, ami jó levéltetvek ellen. Legfeljebb pár napig, ameddig le nem telik az ÉVI, addig nem eszed.
2016. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A minap olvastam valahol, hogy tetvek ellen csalánteával lehet permetezni. Aztán azt nem tudom hogy beválik-e, de legalább ez nem vegyszer.
2016. jún. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ősrégi megoldás: nikotin.

Két maroknyi cigaretta csikket kell egy 8..10 literes vödör vízben áztatni pár napot, majd a lébe mártott seprűvel a növényeket megcsapkodni, a maradék sűrű, csikkes lét a növényeket tartalmazó talajra kilocsolni. A nikotin ebben a koncentrációban idegméreg a hangyák és a tetvek számára. Emellett a hangyák szaglószervét megzavarja a dohány jellegzetes szaga, így még a környéket is elkerülik szorgos barátaink.

Az ember nem hal bele egy kis nikotinba, ráadásul a növényt pár nappal később alaposan megmosva már nem lehet semmit érezni az ízén a kezelésből. Szerintem a rovarirtó vegyszernél ezerszer barátságosabb és természetesebb ez a megoldás.

2016. jún. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A nikotin erős méreg, amibe már rengeteg ember belehalt. (A füstje nem annyira mérgező, de az áztatott nikotin rohadt erős méreg.)

A mesterséges szerek átlagban századannyira veszélyesek.

2016. jún. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Talán már nem bántják, de azért csalánnal megpróbálom majd lefújni, biztos ami biztos.
2016. jún. 26. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!