Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Molylepkéket mivel lehetne...

Molylepkéket mivel lehetne kiirtani?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy csomag eleséget ajándékba a tengeri malacunknak, amiben volt pár molylepke. Azóta nagyon durván elszaporodtam a lakásban. Hiába dobtam ki minden olyat, amibe belemászhattak, pár hét múlva megint ugyanannyian voltak. Vettem mindenféle rovarirtót, de nem segít.

Már csak kilónként merem megvenni a lisztet, cukrot, mert pillanatok alatt beleköltöznek. Viszont többször jártam már úgy, hogy főzés közben elfogyott a liszt vagy cukor.


2011. ápr. 14. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor neked most már csak a feromonos molylepke csapda segíthet.
2011. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt is próbáltam, de nem izgultak rá :S
2011. ápr. 14. 17:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a nagyon erős, pl. levendula-illatot nem szeretik. Ezért is raktak régen ilyen, vagy hasonló illatú szappanokat a ruhák közé.
2011. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhova levendula! kis zacsiba árulják, dugd a ruhák közé, fiókokba, szekrényekbe mindenfelé, én a teszkós rizzsel hoztam haza egyszer, egyszer csak elkezdtek rajzani, azt hittem frászt kapok, amennyit bírtam kinyírtam légycsapóval de nem volt elég, a levendula viszont bevált, nagyon nem csípik, eltüntek:)
2011. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
cédrusból készült ceruza forgácsát tedd vékonyszövésű vászonzacskóba, és tedd a ruhák közé.
2011. ápr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Olga néni ***** válasza:
Régen naftalint használtak erre a célra, de iszonyatos erős szaga van, nem csoda, hogy menekül tőle a moly. Helyette én is a levendulát ajánlom.
2011. ápr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A ruhamolyok és az élelmiszermolyok nem azonosak. Neked élelmiszermolyaid vannak, ellenük nem hatásos a levendula, sem a naftalin, sem a cédrusfa.
2011. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A megvett lisztet és társait ne papírzacskóban tárold, hanem rögtön öntsd át tiszta csavaros üvegbe (pl. kakaós vagy kávésüvegek, de pl. Ikeában is lehet kapni ilyesmit). Abba nem tudnak belemászni.

Tapasztalatom szerint sajnos nincs teljes menekvés elôlük, csak ha éhen halnak, ami akár 1 év is lehet. De azért rakj ki jó sok csapdát (ételmoly és ne ruhamoly ellenit).

2011. ápr. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!