Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kiírtani a...

Hogyan tudnám kiírtani a molylepkéket?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 hétben teljesen ellepték a lakást a molylepkék. Nem tudom hogy honnan jönnek elő, próbáltam a könnyen elérhető helyeken körülnézni, hogy nincs-e valami "fészkük", de nem is tudom pontosan hogy nézne ki, vagy hol kéne keresnem. Vettem Raid molyírtót, befújtam, jópár halott példányt találtam pár perccel később mindenfelé, de másnapra megint itt szállingóztak előttem.

Már megőrülök tőlük, hol lehetnek és hogyan lehetne őket végre elűzni?


2010. okt. 26. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A molyírtó nem segít! Csakis a kitartó felkutatás! Nálam pl. a konyhaszekrény hátsó csücskébe szorult maroknyi többéves pucolt dió, és a verandán egy dobozban gyűjtött őszi termések, -makk, gesztenye, dió, mogyoró és más egyéb szárított növények, -virágkötő alapanyagok -képezték az invázió bázisát.

A felszínes kutatás nem elég, ha nem találod meg a bázist, akkor visszatérnek többszörösen. Szánj rá időt, megéri. Konyhaszekrény a legtutibb

2010. okt. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mi pl. tesco gazdaságos liszttel hoztuk haza őket, már másnap itt repkedett 1-2 darab. Rákattantam és megtaláltam a lisztben az árulkodó hálót és néhány kukacot. 1 nap alatt ugye aligha költöztek bele. Megnéztük a többi, bontatlan zacskót is, abban is is voltak. Szóval bárhol lehetnek, gondold végig, nem vettél-e diót, lisztet, darát, teafüvet (akár filtereset is), stb. mostanában, ellenőrizz minden lehetséges zugot, zacskót és nagyon alaposan takarítsd ki a konyhaszekrényeket, kamrát.
2010. okt. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A liszteket én is igazolom. A nagyobb boltok mellett vannak egyes kisboltok is, ahol nem tiszta a liszt. Azt vettem észre, hogy a zacskók lezárása nem alapos, nem egy, hanem több lisztfajtánál! Mielőtt megveszel egy lisztet, érdemes megnézni, hogy mennyire alapos a zárása. Már próbáltam szólni érte, de sehol nem foglalkoztak vele (mármint az eladóhelyek).
2010. okt. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!