Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tehetünk még a patkányok...

Mit tehetünk még a patkányok ellen?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszéd kukoricacsutkával fűt, a másiknak kukoricagóréja, tyúkjai vannak. A házunk régi, részben vályog, a födém nem teljes (a beépített terasz fölött nincs). A patkányok bemennek a födém alá, és a gipszkartonon rohangálnak, nagy zajt csapva. Már 2.hajnalban ébredtem arra, hogy kaparja a gipszkartont, nagyon félek, hogy egyszer átrágja magát és lejön. Féltem a gyerekeimet.

Férjem folyamatosan tesz ki mérget, van vagy 6 különböző csapda -nem mennek bele. A mérget eszik, de egyszerűen nem akarnak kipusztulni, gondolom, folyton szaporodnak és újabbak jönnek. Mar a polgármesternek is szóltunk. Kértünk, szervezzenek írtást a faluban. Az volt a válasz, hogy drága. :(

Mit tegyünk?

Igaz, hogy ha bejelentjük az ÁNTSZ-nek a dolgot, ők kiírtják a rágcsálókat?



2017. jan. 6. 06:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a kaparászás lehet nyesttől is.
2017. jan. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Szedd össze a mérget és vigyél haza egy macskát. A macska szagtól félnek meg a macska meg is tudja fogni a patkányt, de szerintem egerek lesznek azok nem patkányok.
2017. jan. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
A patkány nem megy födém alá, ez más rágcsáló lesz. Nálunk egérre a lecsapódó egérfogó és a ragasztó vált be. A szülői háznál a patkányoknak gáz a járatokba.
2017. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tuti, hogy patkány, látszanak a nyomaik, vannak járatok az udvaron/kertben, fényes nappal átjárnak a tyúkos szomszédtól a mi telkünkön át a másik szomszédhoz, a komposztálónkban is fészkeltek (onnan ki lettek füstölve).

akkora ricsajjal van a padláson, az nem lehet egér - és ahol patkány van, nincs egér, megeszi. szóval, tudom, mit beszélek, ez patkány :( sajnos.

macskát sajna nem tudok hozni, mert a kutyánk ki nem állhatja őket :(

2017. jan. 6. 18:34
 5/9 Laczko Jáno válasza:
15%
Ne a polgál mesternek nyavajogj van annak elég baja rajtad kivül is felmész az internetre szépen és rákcsálo irtok képzeld van olyan 2016 élünk ha nincs rá pénzed akkor igy jártál
2017. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak - tanulj meg magyarul, addig ne ugassál!


Ha netán később érdekelne vkit, leírom - ma voltak itt 3 görénnyel, patkányt irtani- ilyen is van. Nálunk nem fogtak semmit, mert csak időnként átjárnak hozzánk, nem itt fészkelnek, ezek szerint. De érdemes kipróbálni, ha meggyűlik a patkányokkal a baja vkinek!

2017. jan. 8. 00:47
 7/9 anonim válasza:
78%
Szia,szerintem is jó ötlet a cicaa...xd
2017. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Vegyetek gyöngy tyúkokat, elvileg annak a hangját nem bírják, és elmennek.
2017. márc. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
közvetlenül a görik után, tettünk a padlásra egy ultrahangos rágcsálóriasztó készüléket - azóta semmi! :D bevált.
2017. ápr. 1. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!