Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloskával fertőzött...

Ágyi poloskával fertőzött ruhák és könyvek?

Figyelt kérdés

Sajnos van pár olyan ruhám, ami elvileg csak 30 fokon mosható. Tudom, hogy 60 fokon kéne, de félek, hogy tönkremennek. Szárítógépet próbáljam szerintetek? Nektek mi vált be?


És a könyveket/bőröndöt tekintve mit lehet tenni?


Épp most költöznék új helyre, de félek oda is vinnék magammal pár poloskát.



2017. jún. 27. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
dobd ki mindet
2017. jún. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

New yorkban ez egy gyakori probléma, úgy szoktuk csinálni, hogy az új albérletbe nem viszünk át semmit... ha saját az ágy, bútorok, akkpr azt könnyes szemmel ki a kuka mellé... ruhákat kiválogatjuk és csak azt tartjuk meg, ami mindenképen kell, azt pedig visszük mosodába kimossuk aztán 90---sok percig szárítóban, persze sok ruha ebben is tönkremegy...

Sajnos elektronikai kütyükbe pl tv, rádió stb is belemehetnek, szóval az is kuka... én a laptopot szét szoktam szerelni aztán teljesen átnézem, majd a végén zacskózom...

Matrachoz itt árulnak olyan huzatot, amibe nem tudnak belemászni, azt érdemes használni, hogy ne kelljen mindig kibaxni az ágyat. Nekem 6 év alatt edig 2 ilyen kényszer költözésem volt.

2017. jún. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit féltesz, azt dugd be a mélyhűtőbe 2 napra, utána akaszd ki éjszaka száradni az erkélyre és másnap is hagyd a tűző napon. Ha megszáradt, tedd zacskóba és vákuumzárd. Ha van cipőszilikonod, azt is tegyél bele, mert minimális nedvesség lesz benne.


Ami meg nem olyan (ágynemű, póló, pizsama, ing, azt forró gőzzel (pingvin) vagy gőzölős vasalót fölétartva told át többször, majd napra akaszd és azt is zacskózd.


A mosás pedig 90 fokos, de legjobb a forró gőz.

2017. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

60 fokon mosás elég annál már tuti elpusztulnak, 60 fokon max. 10-15 percig bírják életben, jelenleg én is ezt csinálom írtás után majd minden ruha zsákozva van szemeteszsákba megy a mosógépre és csak mosás és szárítás után megy vissza a korábban fertőzött szobába, 60 fokon mosásban tuti megdöglenek még a peték is. Tárgyakat ( üvegeket pl. én így fertőtlenítettem) be lehet rakni a sütőbe 60-70 fok légkeverés üzemmód 15 perc ugyanez. Könyveknél óvatosan azért a lakást ne gyújtsd fel :) Fagyasztó nem jó a rovarírtó azt mondta nekem a hidegetsokáig bírják akár több napig is. Mosok 60 fokon mindent simán ami nem éli túl azt kidobom ,de eddig minden ruhám túlélte hiába volt ráírva, hogy 40 fokon szabad csak, elvileg még 40 fokon is megdögölhetnek ,de az határeset, 60 a tuti.


Másik tuti mód ha fél évig legalább biztos nem fognak a tárgyak kelleni, hogy zsákozni őket kukásszsákba elkötve jól, légmentesen. 6 hónap alatt vérszívás nélkül ha van is benne poloska az meg fog dögleni.

2017. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

napi használatú eszközökbe és tárgyakba nem megy bele, hátizsák, laptop stb. eleve a hideg dolgokat ( üveg, fém stb.) nem szereti műanyagot sem nagyon, csak nagyon magas fokú fertőzéskor lehet számolni ezzel is. A rovarirtó, aki nálam volt írtani mondta, hogy nagyon erős fertőzöttség mellett talált már ágy melletti kisrádióban, de laptopban és számítógépben még soha, nem épp ideális környék nekik, pláne ha használják is, ugye a gép melegszik, és a hideget ugyan jól tűrik ezek a dögök ( ezért nem is érdemes a fagyóba rakni mindent), de a meleget már nagyon nem, a laptop belsejében simán lehet 45-50 fok is, azt meg sokáig nem bírják.

Ruhákat is azért kell 60 fokon mosni , azt nem élik túl a peték sem, sütőbe rakni is lehet tárgyakat 60-70 fok légkeverés 10-15 perc. Könyvekkel és műanyaggal óvatosan azért, de ez tuti kiirtja.

2017. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
New Yorkban utánaolvasva tényleg nagyon nagy probléma a poloska, de ott már van rá olyan megoldás is költözéskor meg úgy általában bútorok fertőtlenítésére, hogy egy teherautó rakterében építenek hőkamrát aztán oda be minden bútor és olyan 200 fokos levegővel fűtik fel a rakteret és ott pihentetik egy ideig a bútort ha van is benne poloska ilyen magas hőfokon hamar megdöglik.
2017. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!