Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi támadta meg a fügét és mi...

Mi támadta meg a fügét és mi a teendő most? Képek.

Figyelt kérdés

[link]


NAGY hangyaszerű rovarokat is láttam a levelein. Azok csinálhatták?



2017. aug. 10. 18:52
1 2
 1/19 Varga Péte4 ***** válasza:
Elsőre lepkekabóca. Ez valami nemrég elég invazív és nehezen irtható szívó kártevő.
2017. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Permetezd Mospilannal
2017. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%

Nem hangyaszerűek. Lepkeszerűek vagy kabócaszerűek... Ott sorakoznak a vessző alján.


De a leveleket nem azok fehérítették ki, azok nem csinálnak ilyent. Ez inkább hernyó hámozgatásának tűnik.

A bal alsó nagy levélen, meg a fölötte lévőn is látni valami hernyóféleséget.

A Mospilan vagy bármi általánosabb rovarölő leviszi mindkét kártevőt.

2017. aug. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Choreutis nemorana - füge-levélmoly hernyói.
2017. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítőkészségeteket!


Szerintem a 4. hozzászóló válasza a helyes beazonosítás terén. A név alapján meg tudtam nézni a keresőben a képeket arról.


Erre mit ajánlotok?


Vágjuk le a megtámadott részeket?

2017. aug. 11. 13:47
 6/19 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Az is egy megoldás. A hajtáscsúcsokat nézd, illetve az egyik képen is látható sűrűbb, fehér szövedékeket a levelek végén. A szövedékben már bábok vannak, a hajtáscsúcsoknál pedig a peték, amiket még nem nagyon lehet látni, de a frissen kelt hernyók szövedékeit már igen, ezeket kell elsősorban eltávolítani az utánpótlás megakadályozása miatt.

Ezen kívül a fent ajánlott permetezés is valószínűleg beválik.

2017. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%

Nem gondolod tán, hogy minden hernyófajtára külön rovarirtószert árulnak?

Le van írva érthetően, hogy a lepkekabócát is meg a hernyót is viszi a Mospilan, meg minden általános rovarirtó.

Nem értem, minek akarod levágni a megrágott részeket. Ez nem betegség, ami terjed, erről elég eltávolítani a képen látható kétféle kártevő állatot.

2017. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mátranováki Fényevő! Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél!
2017. aug. 11. 16:49
 9/19 A kérdező kommentje:

#7.


Azért kérdeztem, mert ezt olvastam:


"Mivel a termő (termést érlelő) fügében jelenleg nincsen hazánkban engedélyezett növényvédő szer, így a kártevő ellen hatásos rovarölő szerek legfeljebb csak a termőkor előtti években használhatóak, amikor is a füge végső soron még díszcserjének tekinthető."


"Mindamellett, ha egy mód van rá, és nem jelentős a kártétel, jobb, ha kerüljük a füge mindennemű növényvédő szeres kezelését, és a hernyók észlelésekor azokat kézzel távolítjuk el és semmisítjük meg."

2017. aug. 11. 16:55
 10/19 anonim ***** válasza:
27%

Hogy ne permetezd, mert nincs engedélyezett szer, ez nyilvánvaló baromság. (Nézd csak meg, amikor valaki rákérdezett, hogy akkor most mi van ezzel, akkor nem is tudott neki senki "szakértő" válaszolni.) Az engedélyezettség eladásra termelt fügénél számít, mert a permetezési naplóba nem lehet beírni.


Jelenleg ha engedélyezett szert akar használni valaki, akkor bizony néha gondban lehet. Akinek nincs semmi növényvédelmi végzettsége, az a krumpliját egyetlen egyszer permetezheti meg jelenleg, mert csak egyetlen hatóanyag egyszeri használata van engedélyezve Magyarországon. Ami, ugye, szintén egy baromság, mert az egy permetezés nem több, mint a nulla permetezés, ezt minden krumplitermelő tudja.


Amit meg írtak a fügéről: ha egy permetszert fügére akar nálunk engedélyeztetni a gyártó, az kb. ezerszer annyiba kerül, mint amennyi hasznot a magyar fügetermelőknek eladott szerből remélhetnének. Vagyis, nem engedélyeztetik. De ettől függetlenül, az a szer még hatásos, és pl. Szlovéniában meg Olaszországban feltehetőleg engedélyeztetve is van, mert ott vannak fügeültetvények.

2017. aug. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!