Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi támadta meg a fügét és mi...

Mi támadta meg a fügét és mi a teendő most? Képek.

Figyelt kérdés

[link]


NAGY hangyaszerű rovarokat is láttam a levelein. Azok csinálhatták?



2017. aug. 10. 18:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem.


És, hogy idézzelek: a "nyilvánvaló baromság" nem az, amit azon a honlapon írtak a szakértők, hanem az, amit te írsz.


A füge nem az enyém, hanem egy ismerősömé, aki elutazott hosszabb időre és én vigyázok a kertjére. Az illető nem vegyszerezi a növényeit.


Aki abba szokott bele, hogy azonnal vegyszerez mindent, növényt, állatot, földet, már megszokhatta saját hozzáállását, de - hála Istennek - vannak még olyan emberek, akik a vegyszermentes gazdálkodást részesítik előnyben.


A földet, levegőt, vizet megmérgezte már az ember, így tesz a növényekkel és állatokkal is, így végső soron magával. Aki ennyit nem tud felismerni, éppen rá illik az a jelző, amit te használtál másokra.


Lényegtelen, hogy engedélyezett-e Magyarországon az a vegyszer vagy nem, a lényeg, hogy vannak, akik eleve elutasítják a vegyszerezést.


Akiknek pedig beszóltál, joggal pontoztak le, mégpedig a stílusod miatt. A bejegyzésed is moderálásra került, amelyben egyébként magadról írtál.

2017. aug. 12. 18:02
 12/19 anonim ***** válasza:
33%

A kérdező nem ismeri fel a képen is látható kétféle közismert kártevőt, ennek ellenére szakértőnek tartja magát, és lepontozza a teljesen pontos, részletesen indokolt és segítőkész választ.

Csak megjegyezném, egyetlen megindokolt ellenvélemény sem olvasható, úgyhogy nem tudom, ki és milyen okból nyomkodta a pirosat.

2017. aug. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem tartom magamat szakértőnek. Totál félreértetted az egészet. Egy honlapról idéztem!


Egyébként az a hozzászóló sem ismerte fel a kérdéses élőlényt, akiről írsz, hanem Mátranováki Fényevő.


A 84%-os pedig feleslegesen veszed védelmedbe, nem olvastad a moderált hozzászólását például, ugye?


Már megírtam, hogy a lekezelő stílusa az, ami miatt minden bizonnyal pirosakat kap.


Te pedig olvass figyelmesen, mert én sehol sem tartottam magamat szakértőnek. Tévedtél ebben is.

2017. aug. 13. 12:00
 14/19 anonim ***** válasza:
33%

Mátranováki Fényevő is csak tippelt, mert az a hernyó szokott lenni a fügén, de a képen nem látni pontosan.

A védekezéshez elég annyi, hogy hernyó. Akármilyen fajta, a védekezés ugyanaz. Az meg le lett írva.

Az ilyen kérdezők veszik el a hozzáértő válaszolók kedvét.

2017. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Nem tippeltem, határozás volt, ha valamit tippelek azt odaírom. A tápnövény IS szűkítette a kört (konkrétan erre a fajra), de egyébként is felismerhető a kárkép és a szövedék alapján, plusz a képekbe belenagyítva épp eléggé látszik a hernyó és a kokon.

Ettől függetlenül nem pontoztam senkit semerre.

2017. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

14.


Inkább belátónak lenne érdemes lenni, nem pedig erőltetni még mindig a haver értelmetlen védelmét. A stílusa sok mindenkinek nem jön be, az meglátszik a pontozáson. Ennyi.


Konklúzió: amikor nem lekezelő stílusban fog írni, akkor nem fogják lepontozni mások, sőt, törölni a beírásait.

Ideje fejlődni, változni. Ez az eset erre hívta fel a figyelmeteket.


Az offolást pedig nagyon jó lenne, ha befejeznéd.

2017. aug. 13. 17:28
 17/19 A kérdező kommentje:

A 9. hsz-ban megadott idézetek pedig innen származtak:


[link]


Nem én találtam ki.

2017. aug. 13. 17:36
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem most ne permetezd majd ha leérett, egyelőre a lepkéket és az utódaikat kéne eltávolítani. Leveleket nem kell elvágni, elég ha a lepkéket összefogdosod és letörlöd egy nedves ronggyal a leveleket vagy porszívózás is használ csak utána lapítsd is ki őket. Naponta meg kell ismételni, de egész jó eredményt el tudsz így érni.
2017. aug. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
49%
Pont azért nem lehet a fügét permetezni, mert folyamatosan érik, és az idei hatásokon már neveli a jövő évi termést is.
2017. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!