Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Szerintetek, ha egy patkány...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Szerintetek, ha egy patkány véletlenül beleesik a kint hagyott felmosóvödörbe, amibe benne maradt a felmosóvíz, elegendő-e Domestos-sal kifertőtleníteni a vödröt?

Figyelt kérdés

....és ez nem vicc! Komolyan megtörtént. Amikor kiöntöttem a vizet, akkor szembesültem a valósággal. :(

Köszi a választ!



2017. nov. 30. 17:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Igen, a tacskók (bármilyen, sima, szálkás, keverék) nagyon jó patkányvadászok, kimondottan kotorékebek, de azokat meg a lakásban kell tartani, mert nem bírják a hideget és vidéken ezt nem nagyon preferálják.

Pedig ahol tacskó van, ott nemigen van patkány.

2017. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
58%
Szerintem jobb ha kidobod, biztosabb
2017. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Kedves 11-s Válaszoló!


Szegény tacsi kint volt amíg élt. Azért megérte a 14 évet.

Szerettük és jól volt tartva. Kapott tojást nyersen, hurkazsíros kenyeret, stb.

Azt nem tudom mikor szokott rá a leforrázott disznóknak szánt kajára, ami nem moslék és nem táp volt,

hanem darált gabonafélék keveréke. De nagyon szerette, abból egyszer kapott csak, amikor este a malackák. Lehet, hogy a tejsavó íze bolondította meg.


Kedves 12-s válaszoló!


Ezen gondolkodom én is, mert nem ér annyit az egész!

Jobb, ha kidobom a vödröt.

Köszi a válaszokat!

2017. dec. 1. 19:30
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
hol laksz te hogy csak ugy patkanyok kerulnek a vodrodbe
2017. dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Községben lakom, és a szomszédaim állatokat tartanak, szárnyasokat, ott bizony előfordulnak patkányok is.
2017. dec. 2. 18:19
 16/21 anonim válasza:
100%
Sima Domestos/Hypo fertőtlenítés elég. nem kell egy flakon. (ugyanis ezek a szerek meghatározott koncentrációban fejtik ki a maximális baktericid/virocid hatást) Néhányan túltolják ezt a kórokozó parát. A patkány egy gazdaszervezet ilyenkor...ha elpusztul akkor a kórokozók jó része is megy vele a mennybe. Nem kell mindjárt bubópestisre és egyéb rémségekre gondolni. Ahol állatok vannak vagy szabad kaja ott megjelennek mivel eléggé invazív faj és viszonylag intelligensek is. Városokban is sok van pontosan a sok kidobott táplálék miatt. Ennyi erővel gyakorlatilag a háziállatok (kutya, macska, hörcsög...stb.) után is folyamatosan fertőtleníteni kellene. Tudom tudom bolhanyakörv, oltás antibiotikumok. De a kutyák akkor is beledörgölőznek a kidobott rothadó csontba húsba mert ősi ösztön, hogy hullaszaggal fedjék magukat a rájuk vadászó ragadozók elől. A mai ölebek is megteszik...és még sorolhatnánk a többi fertőzési lehetőséget. Szóval sima fertőtlenítés.
2017. dec. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Sima Domestos/Hypo fertőtlenítés elég. nem kell egy flakon. (ugyanis ezek a szerek meghatározott koncentrációban fejtik ki a maximális baktericid/virocid hatást) Néhányan túltolják ezt a kórokozó parát. A patkány egy gazdaszervezet ilyenkor...ha elpusztul akkor a kórokozók jó része is megy vele a mennybe. Nem kell mindjárt bubópestisre és egyéb rémségekre gondolni. Ahol állatok vannak vagy szabad kaja ott megjelennek mivel eléggé invazív faj és viszonylag intelligensek is. Városokban is sok van pontosan a sok kidobott táplálék miatt. Ennyi erővel gyakorlatilag a háziállatok (kutya, macska, hörcsög...stb.) után is folyamatosan fertőtleníteni kellene. Tudom tudom bolhanyakörv, oltás antibiotikumok. De a kutyák akkor is beledörgölőznek a kidobott rothadó csontba húsba mert ősi ösztön, hogy hullaszaggal fedjék magukat a rájuk vadászó ragadozók elől. A mai ölebek is megteszik...és még sorolhatnánk a többi fertőzési lehetőséget. Szóval sima fertőtlenítés.


Kedves 16-s Válaszoló!


Köszönöm a részletes, hasznos válaszod!


A helyzet az, hogy én már abból a vödörből felmostam.

Baj nemigen lesz már belőle, remélem.

A patkányok és egerek sőt a rajtuk élősködő bolhák által terjesztett betegségek ha lenne kutyusom, vagy macskám akkor talán rám nézve veszélyes lenne.

Gyerekkoromban is volt kutya is és macska is. Hála a jó égnek nem volt semmi bajom belőle. Volt nálunk népes sertéstartás is, és baromfiállomány is, és ezzel együtt egér és patkány is az udvaron. Soha semmi baj nem származott ebből. Bizony nagyon jól alkalmazkodik mindenhez, és nagyon intelligens állat. Nehéz elkapni, talán élve fogó csapdával lehet, ha jól van álcázva és nagyon ínycsiklandó falat van neki kihelyezve.

A kutyusról annyit, hogy a falu külterületén való sétáltatás közben, egyszer a kutya rettenetes büdösen tért vissza. Épp az általad leírt módon belehempergett valamilyen döglött állat tetemébe. Nem lehetett elviselni a szagát, meg kellett fürdetni. Azután rögtön a fűbe dörgölte magát.

2017. dec. 3. 09:38
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves 16-s Válaszoló!


Bocs, hogy ide másoltam a válaszod, nem rosszindulatból tettem!

2017. dec. 3. 09:40
 19/21 A kérdező kommentje:

Kedves # 14-s Válaszoló!

kérdezgettem másokat is, és arra panaszkodnak, hogy túlszaporodtak a patkányok a környékükön.

Úgyhogy nem csak nálam vannak rágcsálók.

2017. dec. 5. 11:45
 20/21 anonim válasza:
Nem probléma. 16-os voltam :-)
2017. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!