Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Bogarak irtása?

Bogarak irtása?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Párnapja pici barna bogarak jelentek meg a konyhaszekrényben belemennek a liszbe, búzadarába mindenbe. Valaki tudja mik ezek és hogy lehetne kiirtani őket?

2018. febr. 27. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindent kipakolni a szekrényből, átmosni a szekrényt hipós vízzel, vagy ecetes vízzel, kidobni az összes terméket amibe belementek és zárható edénybe rakni a lisztet, búzadarát, stb.
2018. febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a dolog talán pont fordítva lehet, mint ahogy leírtad: a bogarak inkább a lisztből és egyébből stb. jönnek, hiszen a malomipari termékek nem esnek át sterilizálási műveleten és tele vannak mindenféle rovarpetével, amelyek ott kelnek ki és a lárvák ott, abban táplálkoznak. Bebábozódáshoz bújnak meg rejtett zugokban, résekben, polcok alsó felén. Ezért a polcok alsó felét kiemelkedő gondossággal kell mindig letisztítani. Jöhetnek a bogarak szemes terményekből, főként hüvelyes termésűek magjából (főként ormányos bogarak), bab, lencse, borsó.
2018. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Takarítást már próbáltam. Kidobtam kindent. Kifertőtlenitettem az összes szekrényt körbe fujtam bogárirtóval kb fél évig jo is volt
2018. márc. 3. 13:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez ilyen 2-3 miliméteres barna bogár de pl a rizsbe nem mennek bele. Liszt csak példa volt. Tészta. száritott füszer (mondjuk abba se mind) zab. Müzli mindenhol ott vannak
2018. márc. 3. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!