Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Legtöbb rovarölő szer utasítás...

Legtöbb rovarölő szer utasításainál szerepel ez a kitétel: kezelések száma kiskertekben évente egyszer. Több fajta szert vásárolni igen költséges! Ti ebből a szempontból hogyan oldjátok meg a növényvédelmet?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 21. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Több fajta szert vásárolunk.
2018. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Annyiszor használom ahányszor szűkséges .

Ami igazán hatásos,azt meg sem veheted,vagy nem is kapható.

Majd ha olyat is lehetne venni,mint amit a nagy gazdálkodók,akkor talán elég volna 1 permetezni.

2018. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Én ezeket nem tartom be. A gombaölőknél se. Semmi gond
2018. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én Spilant (régebben: Mospilan) használok, annál nincs ilyen korlátozás. Egyébként rovarölő szert tényleg évente csak egyszer használok: cseresznyét és meggyet cseresznyelégy ellen, ill. ha valami tetvesedik, akkor az ellen. Tetvek ellen se kellet kétszer használnom sosem.

Te mi ellen permetezel, hogy többször kell?

2018. ápr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ha megpermetezel valamit pl. Bi58-cal, ami durván 10-14 napig védi a növényt - de élelmezésügyi várakozási ideje például hagymára 28 nap (paprikára, paradicsomra is 28 nap) hát azt a hagymát már 10 nap múlva ne permetezd Bi58-cal még egyszer, mert zöldhagymának már nem férsz bele az EVI-be.

Borsóra meg 56 nap az EVI-je. Le se jár lassan a termésidőszak végéig.

Tehát józan ésszel évente csak egyszer szórhatod meg, egy jól megválasztott időpontban. De ha akkor, mikor szükség lenne rá, mégis pár napig esik az eső, vagy fúj a szél, és nem tudsz permetezni, akkor még egyszer sem. És választanod kell másik szert.


Azok a szerek amik III kategóriások és kontakt szerek (pl. Karate) arra ilyen évi egyszer használd nincs ráírva.

2018. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Dehogy nincs, évente minden kultúrában csak 1-2 Spilan/Mospilan-kezelés van engedélyezve.

[link]


#5

Hát BI 58-at elég kevés ember használ, mióta átrakták I-es kategóriába. És az a kevés ember meg nem itt fog érdeklődni, hanem a saját növényorvosánál vagy szakmérnökénél.

A Karate Zeon évente 2-3 alkalommal használható:

[link]


Az almamoly például május elején kezd támadni, és kb. augusztus végéig egyre csak kel és kel. A nemzedékek összefolynak, nincs köztük szünet. Teszteltem már csapdázással, nem fordult elő olyan hét, hogy ne lett volna új fogás. Tehát legalább 3 hónapig folyamatosan kellene védekezni, és a beszerezhető rovarölők általában csak 7-10 napig védenek, és átlagban 2 alatt van az engedélyezett használatok átlaga. Ha másnak nincs almája a környéken, akkor elég a szezon első felében, de ha a szomszédnak is van almája, tele mollyal, és nem permetez, akkor özönlik át tőle az újabb molygeneráció.


De a krumplibogár is keléstől szedésig támad, és arra se nagyon van olyan szer, ami akár 1 hétig is védene a valóságban.

Tavaly rászántam vagy két órát, és azt tapasztaltam, hogy kizárólag egyetlen egy szabadforgalmú hatóanyag, a Spilan és a Mospilan hatóanyaga van engedélyezve krumpliban, egyetlen egy permetezésre. Tehát minden olyan növényvédelmi szakképesítés nélküli ember, aki 1-nél többször permetezte a krumpliját tavaly, az törvényellenes cselekedetet követett el.


Gyakorlatilag jó és törvénytisztelő válasz nem létezik.

Ha elborította a növényt a kártevő, akkor semmi nem számít, permetezni kell, vagy megvenni a piacon a kétszer annyi növényvédőszert tartalmazó terményt.

Én a magam részéről azt szoktam, hogy ha még nagyon messze van a szedés időpontja, akkor simán ráfújom a Spilant is 3 vagy akár 4 alkalommal is. (Nem egymás után persze.) A szedés közeledtével már nem vagyok ilyen szabadszellemű.

Közben meg vagy II. kategóriás szereket használok, vagy olyan kontaktokat, amik nincsenek ugyan engedélyezve, de voltak valamikor, tehát hatásosak, legfeljebb meg kell emelni az egykori előíráshoz képest a dózist, mint a Decis esetében. (Ami a régi dózisban már semmit nem ér.)

2018. ápr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!