Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mivel lehetne a darazsakat...

Mivel lehetne a darazsakat távol tartani a korai érésű Néro szőlőtől? Mire megérik, sajnos felfalják a darazsak.

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 16:56
 1/5 anonim válasza:

Nekem nagyon bevált a darázscsapda:

[link]

(Csak sajnálom azt a sört amit szétosztunk benne)

2018. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyfater anno cukrosvizet tett ki befőttes üvegekben.
2018. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már próbálkoztam minden létező dologgal az elmúlt években, ami ötletet csak a neten meg ismerősöktől össze lehetett szedni, de érésben lévő gyümölcs közelében semmilyen csalira nem mennek a darazsak. Pár darab esetleg beletéved a csapdába, de a nagy tömegű gyümölcs egyszerűen olyan mennyiségű illatot termel, hogy a csapda pár résén kiszivárgó illat elveszik közte.

Volt már sör, szörp, méz, bor, cefre, cukor, lekvár, gyümölcs, romlott befőtt, ecet, meg egyebek, mindenféle kombinációban. De értelme semmi.

Az egyetlen, esetleg működő módszer az, hogy rengeteg csapdát ki kell tenni már egy hónappal érés előtt, és ezeket folyamatosan felfrissíteni. De ezzel is az a baj, hogy a darazsak százait nem csábítja oda az a pár csapda magában, csak etetéssel lehet odaszoktatni őket, utána már keresgélnek, és megtalálják a csapdákat.


Éréskor már csak a porszívó segít. Hosszabbítóval kiviszem az áramot két naponta, és napi 4-5 alkalommal összeszedem a darazsakat egy régi porszívóval. A szezon végére már csak napi 30-40 marad, a főszezonban befogott napi 2-300-ról indulva.

Ha végeztem, akkor meg bespriccentek némi légyirtót a csövön, aztán tíz perc után kiöntöm a betonra a porzsákot, és összetaposom őket, mert némelyik még elmenne.

2018. júl. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Takard le raschel hálóval.
2018. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Volt nyolc tőke szőlőm (tehát nem túl sok). Engem is nagyon zavart, hogy a darazsak és bogarak minden szembe belekezdtek, aztán hagyták ott rohadni.

Végülis varrtunk régi függönyanyagból különböző méretű zacskókat, a szájukon összehúzó zsinórral, és ezeket még érés előtt rákötöztem a fürtökre.

Kissé munkás, de bevált. A zacskók pedig kimosva eltehetők a következő évekre.

2018. júl. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!