Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ez milyen csótány?

Ez milyen csótány?

Figyelt kérdés
[link]
2018. okt. 22. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy az? Inkább mintha valami tücsökféle lenne.
2018. okt. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, erkélyen van belőle pár darab, kisebb-nagyobb.
2018. okt. 22. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Csótány, az biztos.

Rovargyűjteménybe akarod tenni, vagy miért kellene a pontos megnevezése? Ha csak el akarod takarítani, akkor vegyél ragasztós csapdát, és intézkedj, hogy az egész házban végezzenek irtást, minden lakásban.

2018. okt. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A nyáron a panel ház előtt valamilyen felújítást végeztek a földben, 2 méter mély árkokat fúrtak, minden meg lett bolygatva, akkor kezdtek jonni. Kétszeri irtás után nagyjából megszűnt, most már 2 hete egyáltalán nem találtam a lakásban. Most meg kint vannak az erkélyen, és ezek nagyobbak, mint amik nálam voltak bent (ezek kb 1 centisek, amik bent voltak, kivétel nélkül kicsi, 0,5-0,8 mm-es csótányok voltak). Reggelente volt 3-5 db. De most már 2 hete nyugi van. Viszont most kint láttam az erkélyen ezeket... Az erkély tele van repedesekkel is. Érdemes lehet hivatni egy szakembert aki az erkélyt teljesen lekezeli, vagy elég lehet biokill és társai is oda? :( Nem akarok ismét csótányokat! :(
2018. okt. 24. 12:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Az árokhoz nincs közük, a csótányok nem földben élnek.

Ha rendszeresen látod őket kint, akkor hamarosan látni fogod őket bent is.

Helyi megoldásnak jó a ragasztós csapda, de ha nincs irtás minden lakásban, akkor semmit nem ér a dolog, mert ezek nem csengetnek be és nem várják meg, hogy ajtót nyiss, hanem az ajtó alatt is bemennek szomszédolni, és máris szaporodnak.

2018. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az irtó szerint földben is élnek, és azóta lett a panelban csótány. Mióta nincs Fúrás a földben, azóta nincs a lakásban sem (meg a permet+gél is hasznos volt, gondolom). De csak az erkélyen van csak nem értem miért.
2018. okt. 24. 21:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Keresgettem a google-ban és ott azt találtam, hogy ez a "német csótány". Ne használj ragasztós lapot, mert azzal azt éred el, hogy a ház összes bogara odamegy. (egy szakember magyarázta el nekem, hogy ezen olyan feromonos kence van, ami odavonzza őket. Agy fordult elő, hogy nálam valóban sokszorosa jelent meg, mint amit addig tapasztaltam.)
2018. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Agy-így
2018. okt. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pont az a lényeg, hogy a ház összes bogara odamenjen és ráragadjon a papírra. Ha a feromon odavonzotta őket, akkor nyilván közelről is meg akarják tekinteni, és odaragadnak. Ha nálad nem ragadtak rá, akkor a feromonos csali nem működött, még közelről sem.

A szakember azért magyarázott ilyesmit, hogy meggyőzzön, hogy csak a neki való fizetés hozhat tuti eredményt.

2018. okt. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Végül felszedtük a műfüvet az erkélyről, hogy mi volt alatta... Leginkább mezei poloskák, rengeteg apró beazonosíthatatlan fekete bogár (pár mm-es), és volt néhány csótány is. Csomó csótányirtó spray-t kifújtunk, rengeteg csótányíró gélt nyomtunk ki másnap, na és persze mindent kidobtunk (ruhaszárító,asztal,szekek,stb).Én nem kockáztatok.


Azóta egy doglottet találtam, de a ház földszintjén láttunk 3 élőt a lépcsőházban és a ház előtt, a szabadban.


Az erkély egyik sarka tele van kisebb repedésekkel, a fekete apró bogarak oda özönlöttek be (hozzateszem, hatalmas borostyán fut végig az egész házon az erkelynél). Ha pl. beglettelem a repedéseket, akkor azok, akik bent vannak, elpusztulnak?

2018. okt. 31. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!