Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lehet ez ágyi poloska?

Lehet ez ágyi poloska?

Figyelt kérdés

Egyik reggel úgy ébredtem, hogy iszonyúan viszketett az oldalam. Egy tenyérnyi helyen kb 10-15 pötty van.

Nemsokára mindkét bokám, lébfejem is viszketni kezdett, szintén kis területen 20-30 pöttyel, amikről nem tudom eldönteni, hogy csípés vagy kiütés.

Napközben egészen estig szépen jöttek elő újabb és újabb viszkető területek hátamon, fenekemen, combomon, kézfejemen, alkaromon. Mindenhol kb fél/egy tenyérnyi részen, vagy önállóan 1-1 pötty.


Én ágyi poloskára gondolok a pöttyök elhelyezkedése meg a viszketés miatt, DE:

1) létezik, hogy kapásból ennyi van, hogy mindjárt vagy 50 csípés lesz az emberen? Azt gondolnám, hogy kezdetben kevesen vannak (mondjuk ha hoztuk valahonnan őket, 1 hete egy éjjelt máshol töltöttünk utazás miatt), majd elkezd enni, szaporodni tehét lassan ér el ilyen létszámot, hogy ekkora kárt okozzon.

2) semmi nyoma nincs a lepedőn, ágyneműn, pedig kerestem. Arra nem volt lelki erőm, hogy az ágyneműtartóból kirámoljak, szerintem évek óta nem volt kipakolva (babaruhák vannak benne), de az utazós táskát ott tároljuk.

3) A gyerekemen (együtt alszunk) egy fia pötty sincs, nem kiütéses, nem csípéses, semmi nem viszket.

4) kb 2 napig jöttek elő ezek a pöttyök a fent jelzett területeken szaporodva, és azóta eltelt 3 nap, nincsenek újak.


A pttyök megjelenése előtt 2 nappal kezdtem egy cink-biotin-kovaföld tartalmú étrendkiegészítőt. 3 napja abba is hagytam, tehát akár ez is okozhatta -de ebben az esetben viszont nem úgy "kellene", hogy egyenletesen jelenek meg a kiütések? A lokalizáció mégiscsak vmiféle csípés mellett szólna.


Ja, és belehalok, úgy viszket. Vannak területek, amiket már véresre vakartam :(



2018. okt. 24. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Napközben a poloska nincs a testeden, tehát nem tud megszúrni. Időzíteni sem tudja, hogy az éjjeli szúrások majd nappal mikor jelentkezzenek viszkető csípésként. Amit leírsz tipikus csalánkiütésnek, allergiának tűnik (vagy dili).
2018. okt. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Több helyen azt írják, hogy a poloska csípése nem azonnal, hanem a nap folyamán akár órákkal később is kezdhet viszketni. Azért írtam, amit írtam.


Hidd el, boldog leszek, ha egyértelműen bebizonyosodik, hogy nem poloskáról van szó (ízeltlábúakat tartunk házikedvencként, nem tudom, hogy tudnánk egy írtást kivitelezni).

2018. okt. 24. 10:52
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha napközben is jönnek elő rajtad kiütések, akkor az nyilván nem éjszakai bogárcsípés, hanem csalánkiütés.

[link]

2018. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De nem néz ki csalánkiütésnak. nem foltok, hanem kicsi kerek mind (kivéve, ahol olyan sűrűn van, hogy "összenőtt" egy nagy folttá vagy vonallá), amelyiket éppen nem vakarom és nem is viszket, ott is egy 2-3 mm-es kis kemény pukli van.
2018. okt. 24. 10:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha poloska lenne, akkor a gyereken is lenne.

Menj el a háziorvoshoz a foltjaiddal, ehhez még bőrgyógyász sem kell, az majd megmondja a tutit és ha kell továbbutal szakrendelésre. De lehet, hogy egy sima kalciumtabletta is megoldja a gondjaidat.

2018. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

calcium max a csontritkulás ellen jó ;)

A gyerek miatt bízom én is abban, hogy nem csípés.

1 óra múlva várnak a bőrgyógyászaton, sikerült leintéznem. Nemsokára kiderül.

2018. okt. 24. 12:13
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a gyerek lordestinjéből vettem be éjjelre, az nagyjából használt. Sajnos reggel elfelejtettem :o lehet, jó lett volna, most is vakaródzok :/
2018. okt. 24. 12:14
 8/12 anonim válasza:
Na, mi lett? Kiderült, mi lehetett a probléma?
2018. okt. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint bolhának tűnik. Kenem szteroiddal, éjjel brutál módon viszket. Lassan gyógyul, a kezdeti tömeges pöttyösödés (2 nap alatt vagy 50) után az elmúlt 5 napban talán összesen 5-6 új "csípés" lett, de lehet, ott voltak már korábban is, csak nem viszkettek, amíg véletlen meg nem kapartam. Továbbra sincs senki máson a családban.
2018. okt. 28. 21:47
 10/12 anonim válasza:

A bolha elvileg könnyebben kiirtható, mint az ágyi poloska, ott elég a sok porszívózás...

Viszont azt hallottam, h az ágyi poloska válogatós, van akit nem csíp meg, illetve az emberek egy részén nem jelentkezik allergiás reakció a csipés után, tehát, annak nem lesz semmiféle külső jele.

Amúgy a posztodat elolvasva eszembejutott egy ismerősöm storyja, akit megcsipett 1-2 nyomorult poloska, és mivel borzasztóan allergiás mindenféle rovarcsípésre, az egész teste tele lett csalánkiütéssel. Lehet, nálad is ez állhat mögötte, h valójában nem is az összes csipés, a nagyrésze csak allergiás reakció.

Akármi is lesz, érdekel, h mi lesz veled, úgyh, ha lesz időd, mindenképp számolj be a fejleményekről! És sok szerencsét a nyomozáshoz!:)

2018. okt. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!