Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lehet ez ágyi poloska?

Lehet ez ágyi poloska?

Figyelt kérdés

Egyik reggel úgy ébredtem, hogy iszonyúan viszketett az oldalam. Egy tenyérnyi helyen kb 10-15 pötty van.

Nemsokára mindkét bokám, lébfejem is viszketni kezdett, szintén kis területen 20-30 pöttyel, amikről nem tudom eldönteni, hogy csípés vagy kiütés.

Napközben egészen estig szépen jöttek elő újabb és újabb viszkető területek hátamon, fenekemen, combomon, kézfejemen, alkaromon. Mindenhol kb fél/egy tenyérnyi részen, vagy önállóan 1-1 pötty.


Én ágyi poloskára gondolok a pöttyök elhelyezkedése meg a viszketés miatt, DE:

1) létezik, hogy kapásból ennyi van, hogy mindjárt vagy 50 csípés lesz az emberen? Azt gondolnám, hogy kezdetben kevesen vannak (mondjuk ha hoztuk valahonnan őket, 1 hete egy éjjelt máshol töltöttünk utazás miatt), majd elkezd enni, szaporodni tehét lassan ér el ilyen létszámot, hogy ekkora kárt okozzon.

2) semmi nyoma nincs a lepedőn, ágyneműn, pedig kerestem. Arra nem volt lelki erőm, hogy az ágyneműtartóból kirámoljak, szerintem évek óta nem volt kipakolva (babaruhák vannak benne), de az utazós táskát ott tároljuk.

3) A gyerekemen (együtt alszunk) egy fia pötty sincs, nem kiütéses, nem csípéses, semmi nem viszket.

4) kb 2 napig jöttek elő ezek a pöttyök a fent jelzett területeken szaporodva, és azóta eltelt 3 nap, nincsenek újak.


A pttyök megjelenése előtt 2 nappal kezdtem egy cink-biotin-kovaföld tartalmú étrendkiegészítőt. 3 napja abba is hagytam, tehát akár ez is okozhatta -de ebben az esetben viszont nem úgy "kellene", hogy egyenletesen jelenek meg a kiütések? A lokalizáció mégiscsak vmiféle csípés mellett szólna.


Ja, és belehalok, úgy viszket. Vannak területek, amiket már véresre vakartam :(



2018. okt. 24. 10:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Sosem fog kiderülni. A csípések múlnak, már csak 1-2 viszket.
2018. nov. 5. 15:05
 12/12 anonim válasza:
Nem lehet, h vmiféle allergia/betegség áll a háttérben? H nem is csípések, hanem kiütések voltak?
2018. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!