Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Katicabogár ellen valami?

Katicabogár ellen valami?

Figyelt kérdés
Jönnek elő a két ablak között ahogy kisüt a nap (meg ha nem is),meg be a szobába,valami megoldás ?
2019. febr. 22. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
A Levegő Munkacsoport és a Főkert ügyfélszolgálata tud segíteni.
2019. febr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam annyi van, hogy az valami hihetetlen.

Február vége van, és miinden egyes nap arra jövök haza munkából, hogy gyilkolni kell őket. De nem ám 1-2 darabot!

Rosszabb napokon nem kezdem el őket a papucsommal szétnyomkodni, hanem egyből veszem elő a porszívót.

És ez ősz óta minden egyes nap így megy.

Hogy honnan jönnek? Hogy vannak ennyien?

Nem tudom.

Kinyitom az ablakot, keresem a réseket, de sehol semmi.

Nincs is lyuk a falban vagy az ablakban, ekkora mennyiségnek meg főleg. Néhány db még elhiszem, hogy megbújik, de ennyi nem.

Meg hogy hónapok óta minden nap legyen? az se igaz.

Az egyik megéhezett októberben, a másik meg csak februárban jön elő?

Nem értem.

Ősszel volt erről több cikk, hogy ezek behurcolt idegen fajok, és kiszorítják az őshonos katicát.

Mondjuk én azt is utálom.

tudtommal nem nagyon van ellenük semmi.

Ha hallok vmi szert, én leszek az első, aki beveti.

2019. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne tévesszed össze a krumpli bogárral.Ezek mind hasznos rovarok.Vége a télnek,és vissza akarnak menni a szabadba .
2019. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hármas,ne nézzél már hülyének !!! Hogy lehet a katicabogarat osszetéveszteni, a colorádó (krumplibogárral)??? Amugy meg ha olyan hasznos,legyen neked is szerencséd,azután várhatod,hogy jön a tavasz és ki akarjanak menni!!!
2019. febr. 23. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Hármas, ez kicsit bugyuta volt...


A krumplibogár 3x akkora, és csíkos. Meg barna.

Ez meg pici, és fekete vagy piros. Nem feltétlenül pöttyös már, egy színű is van.

És mint írtam, ezek nem a mi régi kis hagyományos katicáink, hanem behurcolt, NEM HASZNOS kártékony rovarok.

Nem mi keverjük, hanem te kevered a szezont a fazonnal.

2019. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 pont azért "hurcolták" be biokertészetek, mert ezek agresszívabbak több levéltetvet esznek mint az őshonos katicabokraink. Tehát mezőgazdasági szempontból hasznosak.


Lakhatási szempontból nem annyira, de kb. mindenféle rovarirtó jó ellenük. Bár ha a fal repedéseiben döglenek meg nem tudom mennyivel jársz jobban.

2019. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Látszólag nincs repedés, ezért nem tudom, honnan jönnek elő. Ennyien.
2019. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Plakátold ki nekik, hogy jönnek a törökök.
2019. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!