Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagy füvet hogyan érdemes...

Nagy füvet hogyan érdemes nyírni? Illetve a fűkaszát mennyire terhelhetem?

Figyelt kérdés
Kb. 6 hetes a fű. Tudom, van olyan módszer, amikor lenyírjuk a tetejét, és az alját. Nekem ehhez nem volt kedvem, inkább lassan húztam a fűkaszát. NAgyjából a felére esett le a fordulatszám, annyira biztosan lement. A vágószélesség felét használtam ki, és jó lassan tudtam csak húzni. Érdemesebb lenne a teljes vágószélességet kihasználnom, viszont 2-szerre nyírni le egy csíkot?
2019. júl. 23. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha felére esik a fordulat, nem biztos hogy a fű a hibás. Teljesítmény, cm3?
2019. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem, hogy demon fűkasza. 42 ccm, és kb. 2,5 lóerőt tud a valóságban. Karbi beállítva.
2019. júl. 23. 23:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Kínai kétütemű kaszák pont ebben mennek tönkre pillanatok alatt, nem szeretik ha csak lassan pöcögteted, full gázon kell vele dolgozni.

Így nem tud azbopaj rendesen kitisztulni belőle, tele fog mocskolódni, aztán dobhatod a kukába.

2019. júl. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már full gáz körül használom, de amikor megyek a dzsindzsában tő gázzal, akkor az üres fordulatszám legalább felét elveszíti. Mint amit a nagy fű nélkül menne. Szóval érezhetően lelassul a fordulat. Nem erőltetés ez neki?
2019. júl. 24. 08:14
 5/9 anonim ***** válasza:

De erőltetés, ezért írtam, csak ezek szerint nem jól ertelmezhető, tehat úgy kéne tolni, hogy ne fogja vissza nagyon a dzsindzsás...

Vagy kaszállj késsel, annak sokkal alacsonyabb az ellenállása a gazban mint a damilnak.

2019. júl. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Úgy értelmeztem, hogy szerinted én nem tőgázon tolom neki, de akkor a kipörgésre értetted.

Kést nem kaptam hozzá, a kalányos gciék csak fűrésztárcsát adtak. Mondjuk a fehér meg nem adott volna hozzá semmit sem :D


Ettől az erőltetett menettől nem lett sok baja? Mármint az olaj majd kitisztul belőle, és minden facán a régi lesz?

2019. júl. 24. 09:11
 7/9 A kérdező kommentje:

Amúgy lehet, hogy most tudok venni pengét, közelben vannak a piacosok. A 3 ágú kést hogyan használjam??

Mert a damilfejet elég sokszor beletoltam a vakond túrásba, földbe. Nem lesz ettől baja a késnek?

2019. júl. 24. 09:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem a késnek lesz baja, hanem a meghajtó rendszernek nem tesz jót a hirtelen blokkolás. A késnek attól lenne baja, ha követ találnál el, kicsorbulna. Oda kell figyelni, mást nem tudsz tenni.

Amíg nincs késed, addig meg a damillal mindig csak olyan szélességet vágj, ameddig nem esik le túlságosan a fordulat. És természetesen egyenletesen húzd a gázt, ne rángasd.

Létezik olyan, hogy két ütemben vágni a szálas füvet, de ennek az a lényege, hogy úgy nem tekeri fel a fej. Gyorsabb nem lesz a haladás, a második ütem haladása ugyanolyan vagy lassabb lesz, mint a mostani, mert ugyanott marad az elsőben levágott rész is, ami aztán fogja a fordulatot.

2019. júl. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezeknek a piacos gagyi késeknek mindentől kicsorbul az éle, de elég sokáig ellensúlyozza a firdulatszám, blokkolni csak akkor blikkol általában, ha belefordítod a földbe, ezt nehány alkalom utan megtanulja az ember, hogy higyan ne tegye... Átlag vakondtúras meg se kottyanik neki...

+Életesnel kell odafigyelni, higy egyformán legyenek élezve az ágak, különben szétrázza magát a gep.

Am sokszor előfordul damilnál, hogy odarántja magát valamihez, vagy csak úgy beletekeredig a fűbe, hogy alig lehet mozgatni a gépet, na pengénél ilyenek nincsenek en igazából már nem is szívesen váltok vissza damilra.

2019. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!