Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes megvenni ezeket a...

KOOK kérdése:

Érdemes megvenni ezeket a nevesenki olcsó benzines fűkaszákat?

Figyelt kérdés
Pl. straus, kraftech, black, john gardener, einhell ? Tapasztalatok ha valaki vett hasonlót ?

2019. júl. 15. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Iszonyat nehezek, nem hozzák a rájuk írt adatokat és könnyen bedöglenek. Sokan bedőlnek az 5-6 lőerős kaszáknak, miközben hasonló áron 1 lóerő a reális.

Az alkatrészellátás is akadozik, mert a legtöbbnek nincs magyarországi szervizhálózata, de még egy db partnere sem.

2019. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Straus ST/GT2800G-031 5.2 Le 7.6 kg

vs

Makita ER2600L 1.1 Le 4.4 kg


vagy


GrassPro GP35HP 3.5 LE 7.6 kg

vs

Oleo-Mac Sparta 250T 1 LE 6.2 kg


vagy


Moveto GardeTech GTLE-5217 2.9 Le 8 kg

vs

STIHL FS40 1 Le 4.4 kg



Hihető adatok a kínai csodákon.

2019. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Akkor egy másik vélemény, 52 cm3, kínai neve sincs. Ha a damil bírná, szántani lehetne vele. 6 éves, most kellett gyertyát cserélnem benne, első évben karburátort. 169cm vagyok, nekem kicsit tényleg nagy. Alkatrész? Piacon szombatonként szinte minden van a Románoknál. Szerintem szétszedtek vagy 50 ilyen gépet, azt árulják. Einhellnek van kicsit rövidebb, azt hiszem 48cm3-is, egyszer volt a kezembe- az kényelmes volt.
2019. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont az említett Einhell van, 7-8 éve nyúzom, semmi baja. Ha bexarna megint ilyet vennék.
2019. júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a szar a noname kínai vackokon, teljesen kiszámíthatatlan a minőség. Az egyiké évekig bírja, a másiké hónapokig, vagy már gyárilag hibás. A minőség attól függ, éppen hogy állították a gyártósort, ki a heti beszállító, mennyire figyelt oda az összeszerelő munkás.

Meg kell nézni a véleményeket, az egyik az egekbe magasztalja, a másik elátkozza. Lottó, sosem tudhatod, milyet kapsz.

Márkás gépeknél ilyen nincs, ott minőséget kapsz és szervizhálózatot szakértői háttérrel.

2019. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy straus.

Többet szereltem, mint használtam.

ha ingyen adnák se kéne.


De vegyél nyugodtan, mert van akinek bejön. (Mondjuk csak kb 100-ból 1)

2019. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg azért ezek között is van némi különbség.

Pl. a Strauss mindennek a legalja, az Einhell egy fokkal jobb.

Szoktam itt írni, hogy a Demon a piacon 26 E, természetesen nem 5 LE fölötti, mint amit ráírtak, de azért százszor különb és jobb vele dolgozni, mint bármely nagy nevű gyártó 1 LE-s gépével. (Aki nem hiszi, próbálja ki egymás után a kettőt.) Olyan 2 LE azért lehet benne újonnan, vagy talán 2,5 is. Ilyet egy neves gyártó 150-ért adna, még jó, hogy az tovább használható marad. Kisebb területre nagy fűhöz a Demon is megteszi. Igaz, nehezebb 2 kilóval, mint egy hasonló erősségű drága gép, de hát valamit valamiért. 10 hektárnak nem ilyennel esik neki az ember, 500 m2 esetén meg nem sok különbséget jelent az a 2 kg.

2019. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem einhell van 43cm3 1,7LE.400-500 n2-en használom kb 3 hetente,most 3 éves és semmi baja nincsen!Most vettem 2000ft-ért damilfejet mert elkopott!Otthon házkörüli kaszálásra nem kell jobb!Román árusoknál fillérekért lehet kapni hozzá á-tól z-ig mindent!Még soha nem fordult elő olyan,hogy munka közben leállt vagy nehezen indult volna!Én teljesen meg vagyok elégedve vele!
2019. júl. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Ha jót akarsz magadnak, akkor inkább minőségi termékek veszel. Tavaly tavasszal vettem egy Fighter típusú (Stihl utánzat) fűkaszát. Keveset használom, vigyázok rá mint a hímes tojásra, mégis egy rakás... A vágófej már a harmadik van rajta, mert szó szerint szétesik,darabokra hullik vágás közben. Ez ugye egy műanyag fej, amiben a damil van feltekerve. Előbb szétrepedt a fej, majd vágás közben darabokra hullott szét. (Céges Stihl gép 5 éves, és még a gyári fej van rajta)

Másik gyenge pontja a két kar,amit fogsz kézzel, az egyiken a gázt húzod. Ezt nem tudod úgy lerögzíteni,hogy ne tekeredjen el. (Érdekes, Stihl le tudja úgy fogatni,hogy stabilan áll)

Harmadszor iszonyú nehéz, bumfordi, nem áll kézre semmi. Fél óra nyírás után 10 perc idegeskedés, mert valami lelazult vagy szétesett megint.


Összességében én nem vennék ilyen szart még egyszer. A Stihl géppel dolgozni álom ez mellett. Könnyű, jó a heveder amit adnak hozzá, minden kézreáll rajta, és nagyon megbízható. Nálunk a cégnél rengeteget megy a Stihl, és sosincs vele baj. Tankolod és megy.

Ez a vacak kínai utánzat meg amit én vettem nem ér szó szerint egy forintot sem, csak a baj van vele mindig. Biztosan nem vennék még egyszer ilyen gépet.

2019. aug. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nekem most MTD van, évek óta használom probléma nélkül semmi bajom vele, működik, csak kicsi 33ccm és nem szöghajtásos. Valami erősebb kell(ene) helyette
2019. aug. 6. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!