Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet tenni egy rettentően...

Mit lehet tenni egy rettentően elgazosodott kerttel?

Figyelt kérdés
A szomszédunk kertjében égig ér a gaz, és ma láttam, hogy már virágzik is. Régebben mondták, hogy nincs idejük foglalkozni vele, én viszont rendesen küzdök a gyomokkal a kertemben. Veszekedni nem akarnék velük, azon gondolkodom, hogy felajánlom a segítségemet, a saját érdekemben is. De nem tudom, egy egyszerű damilos fűkaszával mire mennék. Szerintetek?

2019. júl. 24. 01:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Ez jó ötlet.
2019. júl. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha megengedik hogy hogy átmenj akkor én simán levágnám még magzás előtt, hogy ne fertőzze le magokkal az én területem is.

Damilos fejjel semmire nem fogsz menni, csak késes-el menj rá minél hamarabb mert pár hét és már nem lesz értelme a magzás miatt.

2019. júl. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ, mit jelent az egyszerű damilos fűkasza...

Azért különbség van egy 20.000ft-s damilos, meg egy 200.000ft-s husquarna közt...

Olcsó damilossal nekem sosem ment a magas gaz, max késsel, a mostani gépem, az visz mindent mint kés a vajat, de meg is volt az ára...

Amúgy egyszerű, ha parlagfüve van, nyomd fel...

Szerintem birtokvédelmet is kérhetsz a jegyzőnél...

Ha meg jó szomszéd akarsz lenni, le is nyírhatod helyettük, bár en ebbe csak művelésért cserébe mennék bele, ebbe is csak úgy, ha le van papírozva.

2019. júl. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hmm ismerős helyzet. Hol laksz?
2019. júl. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Parlagfüvet nem láttam, de nem szeretnék amúgy sem rossz viszonyt. Van egy régi fűkaszám, még ki kell próbálnom, mit bír, mert régóta nem használtam.
2019. júl. 24. 12:50
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Beleölsz egy csomó időt és energiát abba, ami nem a te vagyonod?

Csak mert nem mersz szólni?

Őszintén szólva én sem akarok rossz viszonyt, viszont lássuk be, hogy az embernek vannak kötelezettségei, és egy teleknél ilyen a növényzet gondozása.

Az önkormányzatnak meg dolga lenne ezt felügyelni és felszólítani a tulajdonost. Tudom, mert dolgoztam ott.

Ha nem akarsz veszekedést, jelentsd névtelenül, emailben vagy telefonon, senkit nem fog érdekelni, hogy ki jelentette.

Kimennek, megnézik, mert kötelességük. De úgy járni a várost heteken át, erre nincs ember. Viszont bejelentésre kimennek, és felszólítják a tulajdonost, hogy tegyen eleget a kötelezettségének 8 napon belül. Ezután újra ellenőrzik, és ha nem történt meg, akkor közmunkások megcsinálják, az illető pedig pénzbüntetést kap.

Természetesen a jó viszony híve vagyok, de a tudatosságé és az észszerűségé is, és a jó viszony ezeket nem írja felül.

Van saját 800 négyzetméterem, tudom mit jelent a fűnyírás. Nem is szoktam tudni egy nap alatt megcsinálni.

Ha esik, azért nem lehet.

Ha éget a nap, napszúrást is kapnék a végére, de amúgy nehéz is tolni a gépet, nem is bírom, ömlik rólam a víz.

Nem mellesleg pedig pénz, mert vagy benzin, vagy áram, egyik sincs ingyen.

Szóval még fizessek is, hogy a más telkét tisztán tarthassam?

Ez neked megéri?

Nincs családod, vagy hobbid, vagy dolgod a SAJÁT házad körül?

Olyan nincs, hogy nincs ideje. A nyakamat rá, hogy délutánonként ül a tévé előtt, vagy hétvégén szunyókál, moziban van, vagy akármi. Nem dolgozik napi 24 órát, csak persze hogy ezt a legkönnyebb mondani, hogy nincs ideje.

Mindenki ezt mondja minden olyan dologra, amit lusta megcsinálni.

Az önkormányzat meg ha felszólítja, abból semmi nem derül ki, mivel egy jogszabályra fognak hivatkozni, illetve mindenki tudja, hogy az önkormányzatnak ez is a dolga, főleg parlagfű-szezonban.

Gondolom nálad sem 80 nm a szomszéd telek, hanem alsó hangon több száz. Az több óra munka, energia, költség.

A durva gazt meg egy damilos nem is fogja bírni, biztos nem valami profi gép, ha így irod, hogy egyszerű, és nem is használod. Akkor kétlem, hogy 200 ezret adtál volna rá valaha.

2019. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

"Régebben mondták, hogy nincs idejük foglalkozni vele"


Jó páran vannak így,erre találták ki a fűkaszálás és fűnyírás című szolgáltatást..Nem hiszem,hogy bármely településen ne lehetne találni 1-2 embert erre a feladatra...ya,hogy az pénzbe kerül?..:-)

2019. júl. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden faluban van fűnyíró ember. Fillérekért dolgoznak. Az utcán az árkot és a hidat kiadtam nyírásra, mert utálom csinálni és már többször a fűnyíró alá csúsztam a meredek árokparton (munkavédelmi bakancs mentett meg), a széle tele van fákkal, bokrokkal. 1000 Ft/alkalom-ért vállalták :) Ha ezt előbb tudom...
2019. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"1000 Ft/alkalom-ért vállalták"


Akkor az olyan hatalmas terület nem lehet,általában(legalább is felénk) ~10Ft/m2 árban nyírnak.

2019. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%

"Van saját 800 négyzetméterem, tudom mit jelent a fűnyírás. Nem is szoktam tudni egy nap alatt megcsinálni."


Ugye csak viccelsz? :-) Dupla ekkora portám van,ha nagyon kényelmesen ,ráérősen csinálom max 3 óra alatt végzek vele.(egy öreg benzines MTD gép 40cm vágásszélességgel)

2019. júl. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!