Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kínai fűkaszát mennyit kell...

Kínai fűkaszát mennyit kell pihentetni?

Figyelt kérdés
20 percenként 10 perc oké? Hideg motorral 1 percet járatni, és leállítás előtt is ugyanennyit? Ha újra beindítom, akkor már nem kell járatni, használhatom egyből?
2019. júl. 24. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Meg se kell venni.
2019. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
1.5-2 órát szoktam használni. Nincs pihenés. Majd ha végeztünk.
2019. júl. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Vagy bírja ,vagy nem bírja .Nincs ezen üzem óra számláló .
2019. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Indítás után szinte azonnal lehet használni.Elég annyi melegítés amig felcsatolod a hevedert és ki battyogsz vele a kertbe,ez nálam kevesebb mint fél perc.Leállítás előtt nem kell járatni,csak meg kell várni amíg leáll a damilfej.Ytube-on láttam egy videót a Fuxtek-os bácsitól hogy kb. 30 perc után kell pihentetni,de mindenképpen mielőtt teljesen kifogyna a benzin.Hát én kb. 1 vagy 1,5 órán át használom folyamatosan amíg ki nem fogy a benya és még nem szarta össze magát pedig full kínai az egész!Szerintem nagyon fontos hogy full szintetikus legyen a keverék olaj és a gyártó által meghatározott keverési arányt alkalmazzuk!Szar olajjal és nem megfelelő keverési aránnyal a 250.000ft-os gépek is tönkre mennek idő előtt!
2019. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4.: Én 20 percenként 10 percet, de még bejáratós valamennyire. Most már felviszem 25 percenként 10 percre, aztán jöhet a 30 percenként 10 perc.

Amúgy milyen keveréket használsz? 1:25-öt? Betartod a gyárit? Egyébként 40 ml-t öntök a tankba, aztán tele benyával. Olyan 1,1-1,2 litert jelent a full teli tank.


Mióta van meg a géped, mennyit használtad, és milyen típusú?

2019. júl. 25. 22:46
 6/15 anonim ***** válasza:

Új gépnél az első tank benzinnél oké, hogy időnként leállsz, de aztán már nyomhatod neki, ameddig ki nem fogy, csak 1-2 tanknál még ne erőltesd nagyon. Legalábbis, ha nem valami rossz ásványi olajat használsz. Pl. a piros Stihl olaj is ásványi, de ilyent legfeljebb csak a 30 éves Robi kapámba használnék.

Fullszintetikusban is van olcsó, pl. ez a legmagasabb minősítéseket kapta, és kb. a legolcsóbb a kategóriában:

[link]

A tankban való keverésnek az a hátránya, hogy ha nem tök üres, akkor csak saccolni tudod, hogy mennyi olaj kell hozzá. Ha nem sokat használsz, akkor keverd meg literes flakonban, abban pontosan tudod.

Én a fullszintetikusból 25-össel kezdtem, aztán 2 év után átálltam a 28-asra. Vagyis, 1 l benzinhez 40 helyett csak 35 ml-t teszek. Be van már kopva annyira, hogy elég neki így a kenés. Szerintem.

2019. júl. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Minden fillért megért az a kínai vacak. 20 perces munkát 30 perc alatt végzel el, de mondhatom azt is, hogy 2 órás munkát 3 óra alatt. Csak így tovább.
2019. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok.Einhell bavaria BBC 43.1,7 lóerős.40-es keverék kell bele (bejáratáskor is)!3 éve használom 500n2-en,néha 600-800n2-en egy huzamban. 3-4 hetente.A keveréket keverő kannában készítsd el!Nekem adtak hozzá egy 600ml-es kannát,be van jelölve meddig kell tölteni benzinel és olajjal.Most REPSOL OFF ROAD olajat használok,de sokkal jobb választás a MOL DINAMIC GARDEN!Ez egy nagyon jó minősítésű magas besorolást kapott olaj!Stihl és husqvarna gépekbe is ajálja a gyártó.Nem mellesleg az ára is sokkal jobb.A stihl meg oleo olajakat el kell felejteni mert azok csak drágák és semmivel sem jobbak,sőt!
2019. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8.: Tényleg annyira jó olaj? Úgy emlékszem, mintha fuxi bácsi szidta volna a dinamic olajat, de lehet, hogy valami más hasonló nevű volt az.


Jó kis gépek ezek :) A sok buta véglény szidja ezeket csak. 2 hetente 2 órás munkát elvégzek 3 óra alatt, az hú de nagy szívás. Elhiszem, hogy ár/érték arányban lehetséges, hogy jobb a 300 ezres stihl. Csak valakinél 30 év alatt jön be, másnál meg 3 év alatt. Most akkor miért kéne megvenni az ipari gépeket, vagy a használt lelakott fosokat?

2019. júl. 26. 18:36
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
fuxi bácsi - mi van?
2019. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!