Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehetséges valahogy kiirtani...

Lehetséges valahogy kiirtani a vadszőlőt?

Figyelt kérdés

Rakjuk rendbe a kertet az új házunknál, de a zseniális előző lakó tisztázatlan okokból ültetett oda vadszőlőt, most 2 hónapja dolgozunk rajta hogy kiirtsuk, egyelőre semmi eredménnyel.

Nyilván levagdostam, lerángattam a kerítésről meg a házról, stb. A gyökereket kitépkedtem a földből, ahol nagyobb tövet találtunk, ott kiástuk és kitéptük, vagy ágvágóval/baltával elvágtuk még ott 20-30 cm mélyen a föld alatt. Gyomirtót is kapott az egész terület. Mégis úgy nő, mintha mi se történt volna. Már kezdem azt hinni, hogy ha felgyújtanánk a kertet, attól is csak még jobban hajtana...

Mit tehetnénk még, hogy megszabaduljunk ettől a borzalomtól?


2019. aug. 5. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan irtani, és egy darabja se érjen le as talajra, mert meggyökerezik. / éve pusztítottam ki a szomszéd vadszőlőjét, de még mindig találok néha egy-egy ágat.
2019. aug. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor készüljünk hosszú állóháborúra? :(
2019. aug. 5. 08:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Amig a szőlők töve nem lesz eltávolitva,az össze bent maradt gyökérzetével,addig számíthatsz a meglelenésére .
2019. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

El kellett volna olvasni, hogy hogyan kell használni a gyomirtót. Most a leírás alapján még azt se tartom kizártnak, hogy a földet permetezted.

Tételezzük fel, hogy glifozát hatóanyagút használtál, mindegy, de most egész biztosan ilyent vegyél. A legolcsóbb is megteszi, amiből 2000 egy liter, mert mind ugyanaz, más néven.

Várd meg, hogy kifejlődjön a vadszőlőd. Ha kevés a levele, akkor nincs elegendő felület, ami felvegye a szert. Minél több a levél, annál jobb a hatás.

10 liter vízbe fél liter glifozátot keverj. Ha 2 dl-t keversz, az fűre jó, de a vadszőlőnek meg se kottyan. Érdemes némi tapadásfokozót is tenni bele. És ezzel szépen, lehetőség szerint több oldalról is, teljes fedettséggel befújni az összes vadszőlőt. Ha jól csinálod, akkor két hét múlva megsárgul, újabb két hét múlva elszárad, és nem hajt ki többet. Ha egy használattól nem pusztul ki bármi létező leveles növény, akkor te csináltad rosszul. (És persze, nem csak az pusztul ki, amit ki akarsz irtani, hanem bármi egyéb is, amire ráviszi a szél, tehát vigyázz, ha van ott bármi olyasmi, amit meg akarsz hagyni.)

2019. aug. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!